ввезення автомобіля митна вартість каригування завищення стаття 55 митного кодексу

Всі хто ввозив автомобілі на територію України під розмитнення, стикалися з намаганнями митниці збільшити оціночну вартість автомобіля. Як тільки авто заїжджає на митний термінал, митник першим ділом оглядає авто з приводу достовірності заявленої в документах вартості автомобіля.

Такі дії проводяться митницею з метою недопущення штучного заниження оціночної вартості авто. Це робиться передусім задля збільшення надходжень податків до бюджету.

Інколи дії та рішення митниці виправдані, а інколи – навпаки. Часто оціночна вартість митниці перевищує фактичну вартість придбаного авто.

Тому, з метою врегулювання спорів між декларантом та митницею щодо вартості автомобіля, законом передбачено відповідну процедуру узгодження такої вартості.

image

Які дії може вчинити митниця, якщо, на її думку, вартість авто занижена

Митниця може відмовити декларанту у митному оформленні автомобіля за заявленою митною вартістю. Така відмова може бути надана за наявності обґрунтованих підстав вважати, що декларантом заявлено недостовірні відомості про митну вартість товарів чи якщо така вартість визначена не вірно.

При цьому, митниця зобов’язана винести письмове Рішення про коригування заявленої митної вартості. У цьому рішенні мають бути вказані причини невизнання початково заявленої митної вартості.

У разі згоди із рішенням митниці, декларант може самостійно здійснити коригування заявленої митної вартості відповідно до розрахунків митниці та подати нову митну декларацію. На це йому надається 10 робочих днів з дати такої відмови.

Якщо декларант не погоджується із рішенням митниці

У випадку незгоди з рішенням митниці про коригування заявленої митної вартості за зверненням декларанта митниця повинна випустити автомобіль у вільний обіг за умови сплати:

image

а) митних платежів згідно з початковою заявленою декларантом митною вартістю та;

б) грошової застави в сумі різниці між сумою митних платежів, обчисленою митницею та декларантом. Строк грошової застави не може перевищувати 90 календарних днів з дня випуску автомобіля у вільний обіг.

Протягом 80 днів з дня випуску автомобіля у вільний обіг декларант може надати митниці додаткові документи для підтвердження початково заявленої ним митної вартості.

Як повинна діяти митниця у разі надання додаткових документів

У разі надання додаткових документів митниця зобов’язана розглянути подані додаткові документи та протягом 5 робочих днів винести письмове рішення. Цим рішенням митниця може:

image

1. або визнати початково заявлену митну вартість та скасувати своє рішення про коригування митної вартості. У такому випадку грошова застава повертається декларанту;

2. або відмовити у визнанні початково заявленої митної вартості з урахуванням додаткових документів. У такому випадку грошова застава зараховується до бюджету.

Наслідки процедури узгодження

Якщо митниця протягом 5 робочих днів не надає обґрунтованої відмови у визнанні початково заявленої митної вартості з урахуванням додаткових документів, вважається, що декларантом митну вартість товарів визначено правильно.

У такому випадку митниця самостійно скасовує рішення про коригування заявленої митної вартості. А надана фінансова гарантія повертається декларанту.

image

Якщо ж митниця надає відмову визнати початково заявлену вартість, ви маєте право оскаржити таке рішення до митного органу вищого рівня або до суду. У разі скасування рішення митниці, така грошова застава підлягає поверненню декларанту у встановленому законом порядку.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: