письменное пояснение полиция остановка штраф ПДД

Типова ситуація: після зупинення транспортного засобу, поліцейський пропонує Вам надати пояснення стосовно правопорушення на дорозі. Ви, намагаючись не загострювати стосунки з інспектором, дружелюбно повідомляєте, що не бажаєте надавати пояснення і «каєтесь, що більше не будете порушувати». При цьому, Ви наївно надієтесь що «добрий» поліцейський на перший раз Вас «відпустить».

Далі поліцейський, жодним словом не попереджаючи про винесення постанови, відлучається з Вашими документами у свій автомобіль. А Ви очікуєте його повернення з надією, що все владнається мирним шляхом.

Hotline.Finance [CPS] UA

В цьому якраз і полягає тактика поліцейського: до вручення постанови жодними діями чи словами не дати вам зрозуміти, що він має намір вас оштрафувати.

Однак, через декілька хвилин поліцейський повертається і просить вас розписатись в отриманні постанови про накладення штрафу. Отримавши постанову, у Вас одразу з’являється бажання все ж таки написати пояснення про свою невинуватість. Але вже пізно, такої можливості поліцейський вже не надає. Вас оштрафували!

Тому, запитання поліцейського «чи не бажаєте надати пояснення?» не є дружньою пропозицією. Це ознака того, що поліцейський має на меті скласти щодо вас постанову!

Отже, ніколи не відмовляйтесь від пропозиції надати письмові пояснення (якщо Ви не згідні з поліцейським) і обов’язково напишіть пояснення про відсутність правопорушення. Це пояснення надалі буде важливим аргументом при розгляді справи в суді і може бути єдиною підставою для скасування штрафу.

Читайте також:

Штраф за відсутність маски для громадян зменшено у 100 разів

image

Лише за останній місяць суди присудили 215 громадянам по 170 000 грн. штрафу

Чи діє на сьогодні кримінальна відповідальність за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: