Поліцейські вперше оштрафували «свого»

З чого все почалося

На гарячу лінію 102 звернувся громадянин. Він повідомив, що бачив, як службовий автомобіль поліції не подав сигнал світловим покажчиком повороту під час зміни руху.

Громадянин був обурений, що інспектор, який контролює інших водіїв, сам порушує Правила дорожнього руху. А тому громадянин не міг залишитись осторонь і вимагав притягнути інспектора-порушника до відповідальності.

Що було далі

Інспектора запросили до Управління поліції для надання пояснень та призначили розгляд справи. Інспектор подав клопотання, у якому повідомив про перебування на лікування та у зв’язку з цим просив відкласти розгляд справи.

У задоволенні даного клопотання йому було відмовлено та винесено постанову про притягнення інспектора до адміністративної відповідальності зі штрафом 425 грн.

image

Як захищався інспектор

Інспектор розумів, що окрім штрафу за порушення ПДР, його очікувала ще й дисциплінарна відповідальність. Оскільки він повинен бути зразком дотримання закону. Тому інспектор оскаржив штраф у суді.

Основним аргументом свого захисту інспектор вказав, що виконував невідкладне службове завдання. А тому вважав, що він мав право відступити від вимог Правил дорожнього руху і не вмикати покажчики поворотів.

Які деталі зʼясував суд

Розглядаючи справу, суд з’ясував, що дійсно, відповідно до пункту 3.1 ПДР водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від окремих Правил. Проте відступати від Правил можна лише за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу.

При цьому, відповідно до відеозапису, проблискові маячки в автомобілі не були увімкненими. Також у суді інспектор не зміг довести, що під час не увімкнення ним покажчика повороту він виконував невідкладне завдання.

image

Що врятувало інспектора

Водночас суд виявив порушення процедури накладення стягнення. Зокрема, суд з’ясував, що справу було розглянути у відсутність інспектора, не зважаючи на подане клопотання про відкладення. При цьому, була порушена процедура оформлення доказів.

За результатами розгляду справи суд скасував винесений відносно працівника поліції штраф за порушення ПДР (Справа №523/4416/21). Відтепер інспектор вважається таким, що не притягувався до адміністративної відповідальності.

Висновки

Цей випадок висвітлює значущість дотримання процедурних норм та правил навіть в межах правоохоронних органів. Він підкреслює, що ніхто не звільнений від відповідальності за порушення ПДР.

Цей прецедент наголошує на необхідності чіткого дотримання законодавства всіма учасниками дорожнього руху, незалежно від їхнього статусу. Також, ця ситуація підкреслює роль громадянської активності у виявленні та відстеженні порушень. Навіть коли вони здійснені представниками влади.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: