Поліцейські вперше оштрафували «свого»

На гарячу лінію 102 звернувся громадянин. Він повідомив, що бачив, як службовий автомобіль поліції не подав сигнал світловим покажчиком повороту під час зміни руху.

Громадянин був обурений, що інспектор, який контролює інших водіїв, сам порушує Правила дорожнього руху. А тому громадянин не міг залишитись осторонь і вимагав притягнути інспектора-порушника до відповідальності.

Hotline.Finance [CPS] UA

Інспектора запросили до Управління поліції для надання пояснень та призначили розгляд справи. Інспектор подав клопотання, у якому повідомив про перебування на лікування та у зв’язку з цим просив відкласти розгляд справи.

У задоволенні даного клопотання йому було відмовлено та винесено постанову про притягнення інспектора до адміністративної відповідальності зі штрафом 425 грн.

Інспектор розумів, що окрім штрафу за порушення ПДР, його очікувала ще й дисциплінарна відповідальність. Оскільки він повинен бути зразком дотримання закону. Тому інспектор оскаржив штраф у суді.

Основним аргументом свого захисту інспектор вказав, що виконував невідкладне службове завдання. А тому вважав, що він мав право відступити від вимог Правил дорожнього руху і не вмикати покажчики поворотів.

Розглядаючи справу, суд з’ясував, що дійсно, відповідно до п. 3.1 ПДР водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від окремих Правил. Проте відступати від Правил можна лише за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу.

При цьому, відповідно до відеозапису, проблискові маячки в автомобілі не були увімкненими. Також у суді інспектор не зміг довести, що під час не увімкнення ним покажчика повороту він виконував невідкладне завдання.

image

Водночас суд виявив порушення процедури накладення стягнення. Зокрема, суд з’ясував, що справу було розглянути у відсутність інспектора, не зважаючи на подане клопотання про відкладення. При цьому, була порушена процедура оформлення доказів.

За результатами розгляду справи суд скасував винесений відносно працівника поліції штраф за порушення ПДР (Постанова від 01.09.2021 у справі №523/4416/21). Відтепер інспектор вважається таким, що не притягувався до адміністративної відповідальності.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: