Суд винуватець ДТП потерпілий різниці між вартістю ремонту і страховим відшкодуванням

 Часто у водіїв виникає запитання, хто повинен повернути різницю між повною сумою витрат на ремонт автомобіля після ДТП та сумою отриманого страхового відшкодування.

Водій застрахував транспортний засіб із максимальним розміром відшкодування – 100 тис. грн. Надалі сталося ДТП з вини іншого водія, який не дотримався безпечної дистанції та здійснив зіткнення.

За результатами експертизи оціночна вартість матеріальних збитків склала 310,0 тис. грн. Із них страхова компанія відшкодувала добросовісно за автоцивілкою передбачені договором 100 тис. грн.

image

При цьому, експерт зробив висновок про недоцільність відновлення вказаного транспортного засобу. Визначив залишкову вартість автомобіля в розмірі 49,0 тис. грн.

З урахуванням зазначеного, водій попросив винуватця повернути йому добровільно різницю між загальною сумою збитків (310,0 тис. грн.) та страховим відшкодуванням в розмірі (100 тис. грн.) за вирахуванням залишкової вартості (49,0 тис. грн). Сума такої різниці склала 161 тис. грн.

Винуватець відмовився повертати вказані кошти. Тому потерпілий подав позов до суду. У позові просив стягнути вказані суми з винуватця ДТП у примусовому порядку.

Під час розгляду справи суд врахував, що згідно зі статтею 1194 Цивільного кодексу особа у разі недостатності страхового відшкодування для повного відшкодування шкоди, винуватець ДТП зобов`язаний сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди та страховою виплатою.

image

З урахуванням зазначеного, рішенням суду першої інстанції, з якою погодився апеляційний суд, вирішено стягнути з винуватця ДТП 161,0 тис. грн. (Постанова суду апеляційної інстанції від 24.06.2022 у справі №754/2636/21).

Таким чином, винний у вчиненні ДТП водій, зобов`язаний сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди та страховим відшкодуванням. Якщо винний водій відмовляється сплатити зазначену різницю добровільно, вона може бути стягнута в судовому порядку.

Для відома: Страховий поліс можна придбати на всеукраїнському сервісі, на якому розміщені пропозиції всіх провідних страхових компаній, за посиланням HOTLINE.FINANCE.


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!