error: Увага: Content is protected !!
Як буде працювати автоматична система зважування вантажівок з 1 жовтня!

З 1 жовтня законом №1582-IX офіційно впроваджено автоматичну фіксацію перевищення вагових норм. Прийнято підзаконні нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.

Як же працюють системи зважування в русі WiM.

image

На даному етапі по Україні встановлено близько 50 систем. Зважувальне обладнання змонтовано у верхньому шарі покриття автомобільних доріг. Обладнання перекриває дорогу по всій ширині. Прилеглі об’їзні шляхи перекриваються з метою не допущення об’їзду «рамок».

Усі відомості зі зважувального обладнання на дорогах передаються до центру обробки даних Укртрансбезпеки. Фіксація руху здійснюється цілодобово.

Система автоматично зчитує такі показники як: номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, температура повітря тощо. За результатами опрацювання цих показників формуються повідомлення про сплату штрафу.

image

Відповідно до ч. 2 ст. 132-1 КУпАП  за перевищення вагових норм передбачено штрафи у розмірі: 8500 грн – у разі перевищення від 5% до 10%; 17 000 грн – у разі перевищення від 10% до 20%; 34000 грн – у разі перевищення від 20% до 30%; 51000 грн – у разі перевищення понад 30%.

Штрафи накладаються не на автомобільних перевізників, а на власників вантажівок, вказаних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Або на користувачів вантажівок, вказаних у Реєстрі користувачів. Якщо такі внесені у Реєстр завчасно. Як внести зміни в Реєстр користувачів ми писали раніше.

Для водіїв вантажівок, які будуть приховувати номерні знаки від автоматичного зчитування, передбачено більш жорсткі штрафи.

А саме, за перевезення вантажу на транспортному засобі без номерного знаку або з номерним знаком, закритим іншими предметами, з нанесенням на номерний знак покриття, яке перешкоджає або ускладнює його ідентифікацію, перевернутим чи неосвітленим, передбачено штраф у розмірі 51 000 грн (ч.3 ст.132-1 КУпАП, п.4 Закону №1582-IX).

Тобто за приховування номерних знаків від автоматичного зчитування водіям передбачили відповідальність на максимальному рівні. Рівноцінно як за перевищення вагових норм понад 30%.

Наразі на автошляхах України встановлено близько 50 систем автоматичної фіксації. З 01.10.2021 здійснюється повноцінна експлуатація наявних систем. До кінця 2021 року кількість автоматичних вагових комплексів планується збільшити до 100 систем, тобто удвічі.

Приєднуйтесь до Спільноти «Перевізники України» у Viber. В групі можна пропонувати та замовляти вантажні перевезення, отримувати безкоштовні юридичні консультації щодо вантажних перевезень, штрафів Укртрансбезпеки та процедури проходження ГВК. Щоб приєднатись до спільноти потрібно перейти за цим посиланням і натиснути «Приєднатися».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: