евробляхи штраф таможня

Раніше ми писали, що митниця масово виписує відносно власників «євроблях» протоколи про порушення митних правил. Першими отримують протоколи громадяни, які перетинають митний кордон України. На підставі цих протоколів суди у більшості випадків застосовують штрафи в розмірі 170 000 грн. або конфісковують такі автомобілі в дохід держави.

При цьому, слід зазначити, що норми статей 470 та 481 Митного кодексу (транзит та тимчасове ввезення) щодо запровадження штрафів у розмірі до 170 000 грн. набрали чинності лише з 22.08.2019.

Hotline.Finance [CPS] UA

До цієї дати диспозиція цих статей передбачала більш м`яку відповідальність (8 500 грн. и 17 000 грн.) і не передбачала конфіскації автомобіля.

При цьому, відповідно до ст. 58 Конституції, яка закріплює загальновизнаний принцип права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

У рішенні Конституційного Суду № 1-рп/99 від 09.02.1999 у справі про зворотну дію в часі законів наголошується на тому, що до події застосовується той закон, під час дії якого вони настали або мали місце.

Отже, посилення відповідальності за правопорушення, вчинені на момент дії «старого» закону, порушує вимоги ст.58 Конституції, а тому застосування до таких порушень «нових» штрафів є неприпустимим.

Тому якщо порушення в частині не вивезення автомобіля на іноземній реєстрації було вчинено до 22.08.2019, то з урахуванням статті 58 Конституції, такі дії утворюють склад правопорушення за нормами закону, чинного на час вчинення правопорушення. А тому підстав для кваліфікації їх дій за «новим» законодавством немає.

Таким чином, якщо порушення митних режимів транзиту чи тимчасового ввезення вчинено у період дії «старого» закону, до суду слід подати письмову юридично аргументовану заяву із обґрунтуванням принципу незворотності дії закону у часі. На жаль, досить часто суди нехтують зазначеними нормами, та трактують їх на власний розсуд, а тому потрібно використовувати всі юридично можливі способи захисту аж до апеляційного оскарження.

Читайте також:

Безпричинна зупинка! Як діяти водієві!

Штраф Укртрансбезпеки незаконний, якщо вантажівці не заборонили подальший рух!

Процедура огляду на «алкоголь»! Ви повинні знати свої права!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: