протерміноване посвідчення водія видане вперше в час війни

У зв’язку з воєнним станом держава намагається пом’якшити для громадян вимоги та правила, які діяли в мирний час.

Для осіб, які вперше склали іспити на право керування транспортним засобом, видавались посвідчення водія, які були дійсні протягом двох років з дня їх видачі. (Офіційна назва документу – посвідчення водія, що видано вперше).

Hotline.Finance [CPS] UA

Таке «тимчасове» посвідчення водія передбачає обмежене право керування. Зокрема, власнику такого посвідчення дозволяється керувати транспортним засобом відповідної категорії з дозволеною швидкістю не більше 70 кілометрів на годину.

Після спливу дворічного терміну таке «тимчасове» посвідчення втрачає свою чинність і відповідно керувати з таким документом заборонено.

«Тимчасове» посвідчення водія підлягає обміну в сервісному центрі на повноцінне посвідчення. Умовою для видачі постійного посвідчення є вчинення протягом двох років не більше двох адміністративних правопорушень та невчинення кримінального правопорушення у сфері ПДР.

Тобто перед обміном такого посвідчення сервісним центром МВС проводиться відповідна перевірка і лише після цього видається повноцінне посвідчення водія.

Проте багатьом громадянам війна не дала можливості обміняти «тимчасове» на постійне внаслідок різних особистих обставин.

У зв’язку з цим, Кабінет Міністрів України постановою 2 березня 2022 р. №184 дозволив керувати транспортними засобами відповідної категорії за наявності посвідчення водія, виданого вперше, строк дії якого закінчився.

При цьому, постановою не встановлено обмежень по швидкості керування. Також не беруться до уваги скоєні таким водієм порушення ПДР протягом 2-х років.

Отже, на сьогодні законодавчо дозволено керувати транспортними засобами з протермінованими посвідченнями водія (виданими вперше). А також скасовано обмеження у забороні перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину. Тобто можливості керування при наявності протермінованого посвідчення водія прирівняні до повноцінних можливостей як при постійному посвідченні водія.

Керувати з такими протермінованими посвідченнями можна у період дії воєнного стану та протягом року з дня припинення або скасування дії воєнного стану.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: