Site icon ДОРОЖНІЙ АДВОКАТ

Закон не дозволяє працівнику поліції вимірювати швидкість руху приладом TruCAM з рук – висновок суду

трукам в руках не можна тримати лише стаціонарно

Як все було на місці зупинки

Працівники поліції зупинили водія за перевищення швидкості. Водій звернув увагу працівникам поліції, що вони не мають права вимірювати швидкість приладом TruCAM, тримаючи його в руках. Наголосив прилад повинен бути закріплений на стаціонарному нерухомому об’єкті.

Інспектори дані зауваження не врахували та оштрафували водія. Проте водій вирішив довести в суді, що швидкість може вимірюватися цим приладом лише у разі його закріплення на стаціонарному нерухомому об’єкті.

Встановлені судом обставини

Судом враховано положення статті 40 Закону «Про Національну поліцію», які передбачають, що «поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку…».

Суд встановив, що фіксація швидкості автомобіля здійснювалась інспектором приладом Trucam з рук. При цьому, на переконання суду, ручне фіксування швидкості може дати більшу похибку, ніж передбачено свідоцтвом про повірку. Це ставить під сумнів точність вимірювання показника швидкості руху автомобіля.

Що вирішив суд

Під час розгляду справи суд погодився, що прилади вимірювання швидкості повинні бути розміщені лише стаціонарно вмонтованим способом. Натомість ручне вимірювання швидкості прямо суперечить приписам статті 40 Закону.

Водночас суд наголосив, що законодавчо не визначено іншого способу закріплення лазерних вимірювачів TruCam працівниками поліції, ніж розміщення виключно на стаціонарних нерухомих об’єктах (Постанова суду від 18.07.2024 у справі №161/8600/24).

Висновки

Таким чином, прилад TruCam при проведенні фіксації швидкості транспортного засобу не може утримуватися інспектором поліції в руках, а повинен бути стаціонарно вмонтованим. Ручне використання цього приладу не відповідає вимогам законодавства, а результати вимірювань можуть бути неточними.

Тому якщо вас оштрафували за перевищення швидкості, а фіксація проводилась приладом TruCAM, який утримувався в руках інспектора, необхідно оскаржувати таке рішення в суді.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через:

Exit mobile version