Більшість водіїв ніколи не звертали уваги якого саме кольору покажчики поворотів їхнього авто. Проте саме за «не правильний» колір покажчиків поворотів можна отримати штраф.

Пунктом 6.1.5 ДСТУ 3649:2010 передбачено чіткі вимоги до кольору покажчиків поворотів, а саме і передні і задні повинні бути жовтими. Ця вимога введена в дію з 2017 року.

Відповідно до п.п.9.1.а ПДР покажчики поворотів є попереджувальними сигналами. При цьому, згідно з частиною 2 ст.122 КУПАП за використання попереджувальних сигналів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів передбачено штраф 425 грн.

Отже, використання червоних покажчиків поворотів чи їх встановлення на авто є підставою для зупинки автомобіля поліцією та накладення штрафу.

image

Автомобілів з червоними «поворотниками» в Україні є значна кількість. Зокрема це автомобілі, вироблені для ринку США, які потім ввезені в Україну. На цих авто встановлювались покажчиками поворотів саме червоного кольору відповідно до стандартів США.

Тому, зверніть увагу на колір покажчиків поворотів Вашого автомобіля. Якщо вони червоного кольору, то Вам потрібно або замінити їх на жовті, або бути готовими до штрафів поліції.

Читайте також:

Штрафи виносяться на бланках, скасованих у 2018 році

Hotline.Finance [CPS] UA

При огляді на стан сп’яніння завжди вимагайте пройти тест повторно!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: