ГБО газобалонне обладнання штраф реєстрація

У мережі Інтернет багато суперечливої інформації з приводу обовʼязку реєстрації газобалонного обладнання в сервісному центрі МВС.

Одні кажуть, що реєструвати газову установку в сервісному центрі МВС не потрібно. Мотивують це тим, що встановлення ГБО не вважається переобладнанням.

Інші ж стверджують, що така реєстрація із заміною свідоцтва про реєстрацію автомобіля є обов’язковою.

image
ВИМОГИ ДО ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЯ З ГБО

Згідно із ч.1 ст.32 Закону України «Про дорожній рух» переобладнання транспортних засобів шляхом установки спеціального обладнання, не передбаченого нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України.

Відповідно до ч.2 ст. 32 Закону України «Про дорожній рух» не дозволяється без погодження переобладнання, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги та потужності.

Пункт 5.2 ДСТУ 3649:2010 визначає, що не дозволено вносити зміни у конструкцію автомобіля. А також не дозволено застосовувати додаткове обладнання без узгодження таких дій за встановленим порядком.

Згідно з п.31.3 «а» ПДР експлуатація транспортних засобів у разі їх переобладнання з порушенням вимог стандартів і правил, що стосуються безпеки дорожнього руху, забороняється.

image
ЧИ ВВАЖАЄТЬСЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ГБО ПЕРЕОБЛАДНАННЯМ

Відповідно до п.1 Порядку переобладнання транспортних засобів №607 переобладнанням транспортних засобів, серед іншого, також є установка спеціального обладнання не передбаченого нормативно-технічною документацією, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, потужності двигуна, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива.

Оскільки установка в транспортному засобі газобалонного обладнання (спеціального обладнання не передбаченого нормативно-технічною документацією) призводить до зміни його маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги і потужності двигуна для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, така установка вважається переобладнанням транспортного засобу.

ХТО ПОГОДЖУЄ ВСТАНОВЛЕННЯ ГБО

Пунктом 32.2 «б» ПДР визначено, що переобладнання транспортних засобів узгоджується з сервісним центром МВС. Відповідно до п.4 Порядку №607 до переобладнання транспортний засіб подається для проведення огляду сервісним центром МВС, за результатами якого видається відповідний акт.

Згідно з п.п.5-7 Порядку №607 для переобладнання транспортного засобу до сервісного центру МВС подається відповідна заява. Така заява розглядається на предмет відповідності вимогам безпеки дорожнього руху. За результатами розгляду заяви видається документ про погодження або обґрунтована відмова в погодженні переобладнання.

Тому, встановлення ГБО повинно бути узгоджене з сервісним центром МВС відповідно до встановленої процедури з отриманням відповідних дозвільних документів.

 ХТО МАЄ ПРАВО ВСТАНОВИТИ ГБО

Пунктом 3 Порядку №607 передбачено, що переобладнання транспортного засобу проводиться лише суб’єктом господарювання, який має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з МВС. Якщо ж ви встановите ГБО десь “на гаражах”, то надалі ви його не зможете зареєструвати.

Тому перед встановленням обладнання потрібно переконатись у наявності станції технічного обслуговування відповідних дозвільних документів.

ЧИ ПОТРІБНО ВПИСУВАТИ ГБО В “ТЕХПАСПОРТ”

Відповідно до ч.4 ст. 32 Закону України «Про дорожній рух» переобладнання, що призвело до зміни облікових даних механічного транспортного засобу, повинно бути відображено у його реєстраційних документах.

Відповідно до пункту 18 Порядку №607 перереєстрація переобладнаного транспортного засобу проводиться сервісним центром МВС відповідно до Порядку державної реєстрації №1388.

Відповідно до п.37 Порядку №1388 державна реєстрація (перереєстрація) переобладнаних транспортних засобів проводиться на підставі документів про відповідність їх вимогам безпеки дорожнього руху. Власникам переобладнаних транспортних засобів видаються нові свідоцтва про реєстрацію із зазначенням нових складових частин або особливостей конструкції, що виникли в результаті її зміни.

Відповідно до п. 7 Порядку № 1388 реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів здійснюється протягом десяти діб після переобладнання. У разі воєнного стану ці строки продовжуються.

Отже, законодавством передбачено вписування встановленого ГБО у свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КЕРУВАННЯ АВТО ІЗ ГБО БЕЗ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ

Частиною 1 статті 121 КУпАП передбачено, що керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, передбачає накладення штрафу в розмірі 340 грн.

Якщо порушення допущено повторно протягом року, то відповідно до ч.4 ст.121 КУпАП передбачено позбавлення права керування строком від 3-х до 6-ти місяців.

Склад адміністративного правопорушення за цією нормою передбачає порушення норм, правил та стандартів саме при переобладнанні транспортного засобу.

Таким чином, якщо ГБО встановлено без узгодження з сервісним центром МВС чи встановлено суб’єктом господарювання без наявного дозволу на здійснення такої діяльності, то водій можете отримати штраф 340 грн. Якщо буде керувати таким автомобілем далі, то протягом року може позбутись посвідчення водія.

Важливо: відповідальність несе не власник автомобіля, а водій, який керує таким автомобілем.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КЕРУВАННЯ АВТО ІЗ НЕ ВНЕСЕНИМ ГБО В “ТЕХПАСПОРТ”

Наявність документів про встановлення ГБО не звільняє власника автомобіля від обов’язку перереєструвати переобладнаний транспортний засіб у сервісному центрі МВС, а є лише підставою для його перереєстрації.

Частиною 6 статті 121 КУпАП передбачено, що керування водієм не перереєстрованим в установленому порядку транспортним засобом передбачає накладення штрафу 850 грн.

Повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 1700 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Склад адміністративного правопорушення за цією нормою передбачає порушення правил перереєстрації переобладнаного автомобіля. До цих правил, зокрема, належить отримання в територіальному сервісному центрі нового свідоцтва про реєстрацію автомобіля з відповідною позначкою про використання газового типу палива.

Зазначена відповідальність стосується тих водіїв, які встановили ГБО з отриманням належних дозвільних документів, однак не перереєстрували відповідні зміни у сервісному центрі МВС та не отримали нове свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

Знову ж таки, відповідальність несе не власник автомобіля, а водій, який керує таким автомобілем.

ВИСНОВКИ

Якщо Ви вирішили встановити ГБО, то слід зробити це відповідно до встановлених правил, включно із внесенням відповідного запису у свідоцтво про реєстрацію автомобіля. Інакше може бути штраф аж до позбавлення права керування.


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!