Обов'язковий техогляд легкові 2022

Обов’язковий технічний огляд легкових автомобілів в Україні було скасовано майже 10 років тому. Але влада планує його повторне введення вже не перший рік. Міністерство інфраструктури на початку квітня 2021 року опублікувало законопроєкт, за яким техогляд повернеться у 2022 році.

Дві головні причини введення – це бажання дотримати вимоги ЄС (в Європі вже давно введено обов’язковий огляд) і підвищити якість автомобілів на дорозі. Основна проблема тільки одна – це можливий дефіцит профільних СТО, які займуться обслуговуванням авто на тлі величезного попиту на послугу.

Hotline.Finance [CPS] UA

Сам законопроєкт насичений нововведеннями. Перевізників зобов’язують оснащувати транспортні засоби тахографами та обмежувачами швидкості, а рядовим водіям доведеться частіше проходити перекваліфікацію. Таким чином, держава планує посилити контроль за дорожньою ситуацією і знизити кількість ДТП.

Цікаві також і терміни проведення техогляду. Нові автомобілі повинні будуть проходити перевірку через 4 роки після покупки, в той час, як старі машини будуть зобов’язані проходити ТО кожні два роки. Швидше за все, обов’язок проведення огляду прив’яжуть до року випуску авто.

На цей момент законопроєкт ще не прийнятий – можуть помінятися як терміни, так і інші правила. Очікувати повернення обов’язкового техогляду в Україні можна у 2022 році, коли ініціатива від Міністерства інфраструктури отримає остаточне оформлення і затвердження з боку законодавця.

image

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Копіювання заборонено!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: