євробляхи автомобілі на іноземній реєстрації продовження зупинення строку штрафи погодження митниця протокол порушення митних правил дорожній адвокат авто юрист

Суть проблеми

Раніше ми писали, що офіційні повідомлення Державної митної служби про те, що остання не буде складати під час війни протоколи на власників «євроблях», не відповідають вимогам закону і до них потрібно ставитись дуже обережно. Оскільки штрафи дуже великі та ризикувати не варта.

А саме, через війну багато власників тимчасово ввезених автомобілів на іноземній реєстрації не змогли своєчасно вивезти їх за межі митної території України. Деякі могли, але вважали, що під час війни цього робити не обов’язково.

При цьому за несвоєчасне вивезення цих автомобілів передбачено штраф у розмірі до 170000 грн або їх конфіскація (ст.470 та ст.481 Митного кодексу).

Що повідомила Державна митна служба

У березні 2022 року на своїй офіційній сторінці в Фейсбук Державна митна служба України повідомила про «автоматичне» зупинення/продовження строків тимчасового ввезення транспортних засобів, терміни зворотного вивезення яких припадає на період після 24.02.2022.

image

Багато громадян довірились цим інформаційним повідомленням та не здійснювали відповідного процедурного індивідуального отримання відповідних погоджень на продовження строків тимчасового ввезення транспортних засобів.

Про що застерігали юристи

Ми наголошували, що до зазначеної публічної інформації Державної митної служби слід ставитися дуже обережно. Оскільки такі повідомлення не відповідають вимогам закону, позаяк закон передбачає індивідуальний порядок погодження зупинення строку. Зокрема, шляхом подання відповідної заяви до митного органу із вказанням конкретних індивідуальних підстав і отримання відповідного погодження.

При цьому ми наголошували, що суди не завжди визнають війну обставиною непереборної сили та з’ясовують індивідуальні особливості у кожній конкретній ситуації. Оскільки не у всіх регіонах відбуваються бойові дії, не всі суди та митниці зупиняють роботу, пункти перетину кордону в більшості регіонів дають можливість безперешкодного вивезення авто тощо. Тому кожна ситуація має свої індивідуальні обставини та не може пояснюватись загальними обставинами.

Що відбулося далі

Надалі Державна митна служба України видалила своє офіційне повідомлення зі сторінки в Фейсбук, начебто його й не існувало. А громадяни, які довірились цьому повідомленню, періодично отримують протоколи про порушення митних правил.

image

Тому ми черговий раз наголошуємо: до будь-яких інтернет-публікацій Державної митної служби, які не відповідають закону, потрібно ставитися обережно. Оскільки для продовження чи зупинення строку перебування автомобіля в України існує чітка індивідуальна процедура відповідного погодження продовження таких строків.

Рекомендації юристів

Для продовження чи зупинення строку перебування автомобіля в України є обов’язковим письмове рішення (згоду) митного органу, через який ввезено автомобіль. Таке рішення надається на підставі подання до митного органу відповідної заяви, в якій вказуються конкретні причини по конкретній ситуації.

З урахуванням обставин, вказаних у таких заявах, органи митної служби будуть розглядати чи дійсно власник автомобіля не мав можливості його вивезти. За наслідками розгляду будуть приймати рішення щодо продовження строку перебування автомобіля в Україні.

Висновки

Таким чином, власникам тимчасово ввезених автомобілів на іноземній реєстрації, які не змогли своєчасно вивезти їх за межі митної території України через війну чи через інші обставини, необхідно звернутися до відповідних митниць із заявами про продовження чи зупинення строку перебування таких автомобілів в Україні.

image

Тільки це рішення відповідно до закону є підставою для продовження/зупинення строку перебування автомобіля в Україні внаслідок обставин непереборної сили. В інакшому випадку можна отримати штраф до 170 000 грн або позбутись автомобіля. А будь-які інформаційні повідомлення Державної митної служби на інтернет-ресурсах не завжди беруться до уваги.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: