Укртрансбезпека ГВК ксерокопії документів

За перевищення вагових норм вантажів перевізник може отримати штраф в розмірі до 34 000 грн. І це не враховуючи плати за проїзд у розмірі до декілька тисяч євро.

При цьому, Правилами передбачено, що у місці здійснення габаритно-вагового контролю на вимогу працівника пункту габаритно-вагового контролю водій вантажного автомобіля повинен передати для перевірки документи на вантажні перевезення (п.п. 2.41 ПДР).

Hotline.Finance [CPS] UA

Однак, працівники Укртрансбезпеки зловживають даною нормою закону. А саме, отримавши від водія такі документи, вони без дозволу водія роблять їх ксерокопії або фотографують. Невідомо, як надалі зможуть бути використані копії цих документів.

Проте працівники Укртрансбезпеки не мають законного права робити для себе копії таких документів без згоди водія. Також закон не зобов’язує водія передавати такі документи для копіювання. Лише для перевірки.

Тому, якщо Ви передали документи для перевірки, слідкуйте, щоб вони були в полі Вашого зору з метою уникнути недозволеного їх копіювання.

Також слід зазначити, що хоча Правилами передбачено обов’язок водія передавати документи працівнику пункту габаритно-вагового контролю, однак на законодавчому рівні не передбачено відповідальності для водія за не передання цих документів для такої перевірки.

Тобто навіть якщо водій відмовиться передати документи в руки працівникам Укртрансбезпеки, жодної відповідальності за це немає.

Якщо ж водій пред’явить ці документи зі своїх рук, то працівник Укртрансбезпеки також зможе прочитати потрібну інформацію для заповнення матеріалів за результатами зважування. Однак, у такому разі водій зможе захистити себе від протиправного розповсюдження комерційних документів.

image

Приєднуйтесь до групи «Перевізники України» у Viber. В групі можна отримати безкоштовні юридичні консультації щодо вантажних перевезень, штрафів Укртрансбезпеки та процедури проходження ГВК. Також можна спілкуватись з іншими перевізниками. Щоб приєднатись до спільноти потрібно у пошуку у Viber написати «Перевізники України» або перейти за цим посиланням і натиснути «Приєднатися».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: