Часто водії отримують штрафи через незнання закону.

Багатьом водіям знайомі випадками, коли до приїзду на місце ДТП працівників поліції потрібно очікувати тривалий час. Факт ДТП сам по собі є стресом. Часто водії під час очікування працівників поліції «знімають» цей стрес алкогольними напоями.

Hotline.Finance [CPS] UA

В Інтернет просторі в основному наявна інформація лише про штрафи за керування в стані алкогольного сп’яніння. Проте не всі знають, що вживання водієм алкоголю після ДТП тягне за собою відповідальність набагато більшу, ніж за керування в “п’яному” стані.

А саме, відповідно ч. 4 ст.130 КУпАП вживання водієм алкоголю після ДТП (до приїзду працівників поліції) тягне за собою накладення штрафу у розмірі 20 400 грн. з позбавленням права керування на три роки.

Водночас, штраф за керування у «п’яному» стані всього 10 200 грн. з позбавленням права керування строком на 1 рік (ч. 1 ст.130 КУпАП).

Тобто, відповідно до діючого законодавства, керувати в стані алкогольного сп’яніння набагато «дешевше», ніж вжити алкоголь через деякий час після ДТП, будучи вже не за кермом.

При цьому, законодавством не передбачено конкретних часових меж для заборони вжиття алкоголю після ДТП. Передбачено заборону до прибуття працівників поліції. Тобто навіть, якщо працівники поліції приїдуть на місце ДТП через 6 годин, водій не має права вживати до їх приїзду алкогольні напої.

По приїзду на місце ДТП працівників поліції, водій, будучи переконаним у відсутності відповідальності, підтверджує що вживав алкогольні напої. Працівники ж поліції фіксують це на нагрудні відеореєстратори.  Такий відеозапис буде надалі доказом по справі.

image

Таким чином, водій через незнання закону окрім наслідків по ДТП, може отримати ще і штраф в розмірі 20 400 грн. та позбутись посвідчення водія строком на 3 роки.

Читайте також:
Процедура огляду на «алкоголь»? Ви повинні знати свої права!
П’ять випадків, коли страхова відмовляється оплатити ремонт автомобіля

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка Фейсбук: Дорожній Адвокат

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: