автоматичне зважування Укртрансбезпека WIM штраф суд скасував

Суд визнав незаконним та скасував перший «автоматичний» штраф Укртрансбезпеки!

З 1 жовтня впроваджено автоматичну фіксацію перевищення вагових норм. Штрафи від 8500 грн до 51000 грн. Штрафують власників вантажівок або належних користувачів, внесених до відповідного реєстру.

Hotline.Finance [CPS] UA

Громадянин, власник вантажівки, отримав майже одночасно три постанови Укртрансбезпеки зі штрафом 8500 грн по кожній постанові. Загалом на 25500 грн. Не погоджуючись з даними штрафами громадянин оскаржив ці постанови в суді.

В обґрунтування позову власник транспортних засобів зазначив, що вантажівки є спеціалізованими контейнеровозами. А тому фактична дозволена маса становить 44 тонн, а не 40 тонн, як у інших вантажівок. При цьому, оскаржувані постанови не містять інформації про результати зважування (загальної маси автомобіля) та нормативного показника, який враховувався. Тобто не зрозуміло від яких показників маси відштовхувалася уповноважена особа під час винесення оскаржуваних постанов. Чи від 44 тонн чи від 40 тонн.

Також власник вантажівок вказав, що в оскаржуваних постановах не міститься інформації про тип транспортних засобів, ширину, висоту, довжину, розподіл навантаження за осями транспортного засобу, фактичну міжосьова відстань, фактичну кількість коліс, осей тощо.

Окрім того, громадянин наголосив, що показники вагових параметрів під час зважування на сертифікованих вагах на пункті навантаження та розвантаження не перевищували нормативних вагових параметрів. Зазначені в оскаржуваних постановах показники перевищення вагових параметрів суттєво відрізняються даних у товарно-транспортних накладних, які підтверджені при завантаженні та розвантаженні автомобілів.

Суд, дослідивши матеріали справи, погодився, що оскаржувані постанови не містять інформації про тип транспортного засобу (контейнеровоз тощо). Це, на думку суду, ставить під сумнів твердження Укртрансбезпеки про врахування вказаного критерію типу вантажівки при встановленні факту перевищення вагових норм.

Згідно з висновком суду, оскаржувані постанови містять лише масу перевищення вагової норми та її відсоток. Тобто величину, що підлягає обчисленню шляхом порівняння граничної допустимої фактичної маси типу транспортного засобу з інформацією про фактичну масу транспортного засобу в момент зважування. Однак вказаної інформації оскаржувані постанови не містять (Рішення суду від 25.11.2021 №383/1105/21).

image

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що постанови Укртрансбезпеки є необґрунтованими та такими, що не відповідають нормам КУпАП. А отже є незаконними. За результатами розгляду справи суд скасував постанови Укртрансбезпеки та закрив провадження у справі.

Більше корисної інформації для перевізників у Спільноті «Перевізники України» у Viber за посиланням! У спільноті Ви можете пропонувати та замовляти вантажні перевезення, а також отримувати правові консультації у сфері вантажних перевезень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: