error: Увага: Content is protected !!
Поліцейський не має права евакуювати авто на штрафмайданчик

Більшість водіїв зустрічались з випадками, коли на місці зупинки автомобіля працівники поліції погрожують «забрати» транспортний засіб на штрафмайданчик».

Дійсно, якщо водієм вчинено порушення за певними нормами КУпАП працівник поліції, має право тимчасово затримати транспортний засіб шляхом блокування або доставлення його для зберігання на спеціальний майданчик. Повний таких випадків передбачений у ст. 265-2 КУпАП.

image

Проте евакуація автомобіля на “штрафмайданчик” дозволяється виключно у випадку, якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.

Також дозволяється затримання на штрафмайданчик, якщо транспортний засіб розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю. Інших підстав не передбачено.

Тому, якщо розміщення вашого автомобіля суттєво не перешкоджає дорожньому руху або не створює загрозу безпеці руху, такий транспортний засіб не може бути евакуйовано на штрафмайданчик. У такому випадку «погрози» поліцейського є надуманими.

image

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: