беспричинная остановка законопроект 2695

Діюча норма закону

Статтею 35 Закону «Про національну поліцію» передбачено конкретні підстави для зупинки працівниками поліції транспортних засобів. Основною підставою зупинки є порушення Правил дорожнього руху.

Тобто поліція мала право зупиняти не всі автомобілі підряд, а лише ті, які порушили Правила дорожнього руху.

Hotline.Finance [CPS] UA

Перша спроба надати право безпідставних зупинок

13.07.2020 Верховною радою у першому читанні було ухвалено законопроект №2695, яким було доповнено ст.35 Закону «Про національну поліцію» додатковою підставою для зупинки: «Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…»

У разі підписання закону, працівникам поліції надавалось законне право зупинення будь-якого транспортного засобу з метою проведення огляду водія на стан сп’яніння, незалежно від часу доби і днів тижня.

Надалі депутати Верховної ради анонсували, що на засіданні комітету Верховної ради 02.11.2020 вказану норму щодо безпідставних зупинок під час «профілактичних заходів» вилучено із Законопроекту №2695. І здавалось, що питання вирішено, але так не сталося!

image

Друга спроба надати право безпідставних зупинок

На сайті Верховної Ради з’явився підготований до другого читання відредагований законопроект №2695, у якому статтю 35 все ж таки доповнено додатковою 11-ю підставою для зупинки: якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння …. Проведення таких профілактичних заходів може здійснюватися в нічний час, із двадцять другої до восьмої години, а також у святкові, вихідні дні та протягом наступного дня після таких днів”;

Комітет Верховної ради з питань правоохоронної діяльності офіційно рекомендує прийняти законопроект в другому читанні та в цілому.

Таким чином, за цих умов, працівникам поліції все ж таки буде надано законне право зупинення будь-якого транспортного засобу з метою проведення огляду водія на стан сп’яніння.

image

Єдина відмінність з попереднім законопроектом, що право безпідставної зупинки буде надано у конкретні години і дні, а саме в нічний час, із 22:00 год. до 08:00 год., а також у святкові, вихідні дні та протягом наступного дня після таких днів.

Наслідки

Отже, у разі прийняття цього закону, ще до 22:00 год. водіїв будуть зупиняти лише при вчиненні порушень ПДР, а вже після 22:00 працівник поліції матиме право зупиняти всі автомобілі підряд! Водночас, протягом 3-х днів на тиждень (субота, неділя і понеділок) працівник поліції матимуть право зупиняти будь-які авто, незалежно від часу доби.

З метою підвищення результативності роботи, графіки чергування працівників поліції можуть бути переорієнтовані на роботу саме після 22:00 год. у робочі дні і на вихідні та святкові дні. Тобто патрулювання в основному буде проводитись у ці години і дні.

Під час зупинення автомобіля працівник поліції також має право перевірки документів та оформлення інших виявлених під час зупинки порушень.

Щоб першим отримувати корисну інформацію, підписуйтесь на сторінку «Дорожній Адвокат» у Фейсбук.

Читайте також

Винесення постанов по євробляхах на 8500 грн. НЕ належить до компетенції поліції

Яка відповідальність за вигул собак без намордника чи повідка!

Як одним телефонним дзвінком змусити чиновника залатати яму на дорозі!

Суд визнав незаконним штраф Укртрансбезпеки за «перегруз» у розмірі 17 000 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: