error: Увага: Content is protected !!

Працівники Укртрансбезпеки винесли штраф на перевізника в розмірі 1700 грн. за відсутність тахографу (приладу реєстрації режимів праці та відпочинку водіїв) при здійсненні внутрішніх перевезень.

Перевізник оскаржив штраф у Миколаївському окружному адміністративному суді.

image

Розглядаючи матеріали справи, суд зазначив, що відповідно до ч.10 ст.20 Закону «Про автомобільний транспорт» на території України повинні виконуватися вимоги встановлення та використання на транспортних засобах, які призначаються для МІЖНАРОДНИХ перевезень, контрольних приладів (тахографів) реєстрації режимів праці та відпочинку водіїв, передбачені законодавством країн, на території яких виконуються перевезення.

При цьому, суд деталізував, що відповідно до ст. 1 Закону «Про автомобільний транспорт»:

– міжнародні перевезення пасажирів і вантажів – перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом з перетином державного кордону;

image

– внутрішні перевезення – це перевезення пасажирів га/чи вантажів територією України БЕЗ ПЕРЕТИНУ державного кордону України.

Проаналізувавши дані норми, суд наголосив, що законодавство не містить вказівки на обов`язок водіїв, що здійснюють ВНУТРІШНІ перевезення встановлювати та використовувати контрольні прилади (тахографи) реєстрації режимів праці та відпочинку водіїв.

За наслідками розгляду справи, суд зробив висновок, що оскільки перевізник здійснював ВНУТРІШНЄ перевезення, то не мав обов`язку по встановленню та експлуатації тахографу, а отже і обов`язків по його перевірки та адаптації (Справа №400/2549/18).

Якщо публікація була корисною – проставте «+» у коментарях та поширте її серед друзів!

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Телефони: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка у Фейсбук: Дорожній Адвокат

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: