Реєстрація транспортних засобів не обов'язково воєнний стан

Відповідно до п.6 Порядку державної реєстрації автомобілів, затвердженого КМУ №1388 від 07.09.1998, передбачено, що транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг.

При цьому в п.7 даного Порядку зазначено, що власники транспортних засобів зобов`язані зареєструвати транспортні засоби протягом десяти діб після придбання або митного оформлення. Також передбачено окремі виключення з цих правил.

Hotline.Finance [CPS] UA

До введення воєнного стану у даному пункті було передбачено, що строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Водночас постановою КМУ від 04.03.2022 №190 внесено зміни, якими передбачено у пункті 7 окрему спеціальну підставу для продовження строку державної реєстрації транспортних засобів введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

При цьому, введено новий строк реєстрації автомобіля, відлік якого починається з дня, наступного за днем припинення (скасування) воєнного стану. А саме у разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев’яноста днів.

Таким чином, на час дії воєнного стану реєстрація чи перереєстрація придбаних або ввезених автомобілів не є обов’язковою. Таку реєстрацію можна буде здійснити після припинення воєнного стану протягом 90 днів.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: