штраф укртрансбезопасность рассмотрение дела уведомление

За перевищення вагових норм при перевезенні вантажів передбачено адміністративно-господарські штрафи в розмірі до 51 000 грн.

Факт перевищення вагових параметрів встановлюється на пункті габаритно-вагового контролю. Однак постанова про накладення штрафу виноситься вже в регіональному підрозділі Укртрансбезпеки.

При цьому, закон передбачає не формальне складення постанови, а проведення розгляду справи за встановленою процедурою. Також пунктом 26 Порядку №1567 визначено, що справа розглядається у присутності перевізника.

image

Водночас на Укртрансбезпеку покладено обов’язок повідомляти перевізника про час і місце розгляду справи не будь-яким способом, а виключно під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

У більшості випадків працівники Укртрансбезпеки ігнорують зазначені обов’язки та надсилають запрошення на розгляд справи звичайними листами або рекомендованими без повідомлення про вручення.

Це призводить до того, що лист може в дорозі загубитися та не дійти до адресата. Що в кінцевому результаті позбавить перевізника права «бути почутим», зокрема позбавить можливості надати свої пояснення, заперечення, докази тощо. Тому законодавець і передбачив чіткий порядок повідомлення перевізників про розгляд справи.

Якщо перевізник не був повідомлений про дату розгляду справи із проставленням підпису на підтвердження отримання такого повідомлення, то Укртрансбезпека не має права розглядати справу без його присутності.

image

Якщо ж Укртрансбезпека розгляне справу при відсутності перевізника та при відсутності його особистого підпису (чи підпису офіційного представника) у розписці чи у поштовому повідомленні про вручення, це є грубим порушенням процедури та самостійною підставою для скасування штрафу.

Тому, якщо Ви отримали постанову на штраф за перевищення вагових норм і при цьому не отримували під розписку запрошення на розгляд справи, Ви маєте можливість звернутись із зазначеним аргументом до суду з вимогою про скасування такого штрафу.

Розгляд справи без присутності перевізника та без належного повідомлення його про розгляд справи є підставою для скасування штрафу.

Пропозиції та замовлення вантажних перевезень без комісій та посередників у спільноті «Перевізники України»  за посиланням: за посиланням!

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!