Укртрансбезпека штрафи габаритно-ваговий контроль сипучі рідкі вантажі

На сьогодні за перевищення вагових норм вантажів підрозділи Укртрансбезпеки виносять штрафи від 8500 грн. до 51000 грн. Крім цього, виписують перевізникам розрахунок плати за проїзд у розмірі декілька сотень або декілька тисяч євро.

Однак, у більшості випадків ці штрафи є протиправними!

Так, підпунктом 2 пункту 2 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю№879 передбачено, що зважування – процес визначення за допомогою зважувального обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу, що проводяться згідно з методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади.

image

Однак така Методика Мінекономрозвитку на сьогодні не затверджена.

Єдиною методикою виконання вимірювань поосьових навантажень на маси вантажних транспортних засобів у русі в Україні є лише Методика виконання вимірювань поосьових навантажень та маси вантажних транспортних засобів у русі. Дана Методика атестована відповідно до ГОСТ 8.010-99 Національним науковим центром «Інститут Метрології». Видано свідоцтво про атестацію №02-84-08.

Проте вказана методика не розповсюджується на транспортні засоби з рідким вантажем або сипучим вантажем. Зазначене свідчить про відсутність вимог щодо нормативів навантаження транспортних засобів з відповідним видом вантажу та про неможливість встановлення факту порушення вагових параметрів.

Результати вимірювання, здійснені при відсутності затвердженої Методики, не можна вважати достовірними. Це пояснюється не можливістю встановлення точного показника навантаження на кожну з осей транспортного засобу з відповідним сипучим чи рідким вантажем.

image

Враховуючи відсутність такої Методики, на сьогодні відсутні правові підстави визначення перевищення нормативних вагових параметрів транспортного засобу. Відповідно відсутні правові підстави для складання розрахунку плати за проїзд за перевищення вагових параметрів і винесення рішення про застосування адміністративно-господарських штрафів у розмірі 8500-51000 грн.

А тому штрафи Укртрансбезпеки та поліції згідно зі ст. 60 Закону «Про автомобільний транспорт» та ст. 132-1 КУпАП, які винесені на підставі вимірюванні поосьових навантажень по сипучих та рідких вантажах при відсутності затвердженої Методики є неправомірними.

Як оскаржити адміністративно-господарський штраф Укртрансбезпека за перевищення вагових норм ми писали у минулих публікаціях.

Замовлення і пропозиції вантажних перевезень без жодних комісій і посередників у спільноті «Перевізники України».


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!