новий незаконний штраф Укртрансбезпеки за перевищення вагових норм до 5%

Штрафи за порушення правил вантажних перевезень передбачені в Законі «Про автомобільний транспорт» №2344-III.

При цьому у Законі відведено спеціальну категорію адміністративно-господарських штрафів за перевезення вантажів з перевищенням вагових норм без відповідного дозволу – абз.14-16 ч.1 ст.60 Закону. А саме, штрафи застосовуються при перевезенні вантажу без відповідного дозволу у разі перевищення вагових норм:

Hotline.Finance [CPS] UA
  • від 5% до 10% – штраф у розмірі 8 500 грн. (абз.14);
  • понад 10%, але не більше 20% – штраф у розмірі 17 000 грн. (абз.15);
  • понад 20% – штраф у розмірі 34 000 грн. (абз.16).

Отже, при перевезенні вантажу без відповідного дозволу штрафи застосовуються при перевищенні вагових норм від 5% і вище.

Однак цього працівникам Укртрансбезпеки виявилося не достатньо. Тому Укртрансбезпека почала застосовувати «новий» штраф – за перевищення вагових норм при перевезенні вантажів від 2% до 5%.

При застосуванні цього штрафу Укртрансбезпека посилається на абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-III, який передбачає відповідальність у розмірі 1700 грн за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ч.4 ст.48 Закону. Кваліфікують такі факти як перевезення вантажів із перевищенням вагових норм від 2% до5% без відповідного дозволу.

Однак, існує правовий принцип «non bis in idem» – «двічі за одне і те саме правопорушення». Зміст цього принципу означає – заборона притягати фізичну та юридичну особу двічі до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

В той таки час, особа може бути притягнена за одне і теж правопорушення до різних видів відповідальності, зокрема, нести цивільно-правову, адміністративну чи кримінальну відповідальність, що не суперечить принципу «non bis in idem».

Відповідно до статті 61 Конституції України «ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення».

image

З урахуванням зазначених принципів, в Законі і передбачили спеціальну категорію адміністративно-господарських штрафів за перевезенням вантажів із перевищення вагових норм від 5% і вище без відповідного дозволу.

За хибною логікою Укртрансбезпеки, за умови перевищення вагових параметрів понад 5% є право за одне порушення (перевищення вагових норм) винести постанову на підставі абз.3 ч.1 ст.60 і одночасно на підставі абз.14-16 ч.1 ст.60 Закону.

Однак, за одне і теж саме порушення по перевищенню вагових норм подвійне притягнення до одного виду адміністративної відповідальності є грубим порушенням принципу «non bis in idem» та статті 61 Конституції України.

Таким чином, застосування адміністративно-господарського штрафу за перевищення вагових норм від 2% до 5% є незаконним! У таких випадках може бути нарахована лише плата за проїзд.

 

Приєднуйтесь до Спільноти «Перевізники України» у Viber. В групі можна отримати безкоштовні юридичні консультації щодо вантажних перевезень, штрафів Укртрансбезпеки та процедури проходження ГВК. Щоб приєднатись до спільноти потрібно перейти за цим посиланням і натиснути «Приєднатися».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: