Зупинення поліцейськими на дорозі всіх автомобілів підряд з причин «Перевірка документів» чи «Операція зброя-вибухівка», тобто з підстав, не передбачених законом, стало вже системою.

Такі дії поліцейських грубо порушують права водіїв. При цьому, відсутність реагування водіями на такі випадки породжують повторні численні безпідставні зупинки.

Інтернет відеороликами про з’ясування між водіями та поліцейськими причин зупинки. Такі відео, як правило, супроводжуються агресією з обох сторін та ненормативною лексикою, однак не призводять до припинення неправомірних дій.

image

Проте на такі порушення з боку поліцейських водії мають право реагувати в правовому полі. Оскільки поліцейський повинен діяти виключно в рамках закону.

Якщо Ви були зупинені інспектором поліції незаконно, Ви маєте повне право звернутись зі скаргою на неправомірні дії працівника поліції. Скарга може бути подана до його керівництва або до підрозділу поліції вищого рівня.

Якщо ж в діях поліцейського, на вашу думку, є ознаки кримінального правопорушення, то Ви маєте право звернутись у правоохоронні органи для перевірки наявності в діях інспектора ознак злочину.

При наявності такої скарги відносно дій поліцейського буде проводитись перевірка із витребовуванням у нього пояснення щодо незаконної зупинки.

image

За результатом розгляду скарги, такого поліцейського можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності, або за наявності підстав – до кримінальної. Дисциплінарна відповідальність включає також звільнення зі служби в поліції.

Навіть якщо інспектору вдасться виправдати свої дії, то на наступний раз він задумається над тим чи зупиняти ваш автомобіль без законних підстав.

Тому, реагування на незаконні дії як водія, так і поліцейського призведе до стабілізації порядку на дорозі у стосунках між поліцією та водіями.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!