error: Увага: Content is protected !!
стикер автоцивилки на лобовом стекле штраф

Періодично в редакцію «Дорожній адвокат» звертаються водії із запитаннями, чи потрібно прикріпляти на вітрове скло автомобіля стікер страхового поліса.

Запитання виникають через те, що у зв’язку з останніми нововведеннями стікери автоцивілки на вітровому склі не мають змістового сенсу. Оскільки наявність поліса перевіряється інспектором незалежно від наявності стікера. При цьому, стікер обмежує оглядовість з місця водія.

image

Однак, відповідно до п. 17.5 Закону «Про обов’язкове страхування …» при придбанні полісу страхова компанія зобов’язана безоплатно видати спеціальний знак (стікер).

Відповідно до п. 1 діючого на сьогодні Порядку заповнення і використання спеціального знака, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 19.06.2007 N7495 (Зареєстрованого в Мін’юсті), спеціальний знак призначений для візуального контролю за наявністю у водія полісу страхування.Відповідно до п. 2 цього Порядку спеціальний знак закріплюється у правому верхньому кутку вітрового скла за допомогою клейкої стрічки.

Наказом МВС від 29.11.2007 № 451 було передбачено навіть здійснення інспектором зупинки транспортних засобів, на яких відсутній спеціальний знак, закріплений у правому верхньому кутку вітрового скла. Проте, зазначений наказ втратив чинність з 11.10.2018.

image

Водночас Кодексом про адміністративні правопорушення не передбачено штрафу за відсутність спеціального знаку автоцивілки на вітровому склі. Саме через те, що за відсутність спеціального знаку не передбачено штрафу, працівники поліції й не здійснюють контролю за його відсутністю.

Таким чином, нормативними актами передбачено розміщення спеціального знака автоцивілки на вітровому склі, однак штрафу за його відсутність немає.

Читайте також:

Якщо поліцейський зупиняє автомобіль жезлом, маєте законне право його ігнорувати!

Суд скасував чергову постанову поліції по «євроблясі» на суму 8 500 грн!

Штраф за не увімкнену при зупинці автомобіля поліцією «аварійку» незаконний!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: