выгул собак намордник поводок штраф
Вступне слово

«Вона не кусається!» або «Собі намордник надягни!» – характерна відповідь власника собаки, якому перехожі звертають увагу на те, що його собака без намордника чи повідка поряд з іншими людьми. Або ж така собака поряд з маленькими дітьми. Добре розуміють цю ситуацію батьки маленьких дітей.

Особливо небезпечно, коли власники вигулюються великі чи бійцівські породи собак. Існує перелік порід, які вважаються потенційно небезпечними. Заборонені породи собак мають підвищену агресивність від народження, можуть бути для людей особливо небезпечними і практично не піддаються дресируванню. Ці всі породи собак Ви можете побачити без намордників і без повідків на вулицях, в парках, прибережних зонах і навіть на дитячих майданчиках. Часто такі собаки більші за дитину, яка прогулюється поряд.

Hotline.Finance [CPS] UA
Правила вигулу собак

Закон встановлює для вигулу собак певні правила та відповідальність до осіб, які їх не дотримуються. Незалежно від думки власника собаки що «вона не кусається». Власники собак зобов’язані дотримуватися цих правил, а також забезпечити під свою відповідальність безпеку оточуючих людей і тварин.

А саме, відповідно до статті 9 Закону від 21.02.2006 №3447-IV громадяни, які утримують собак, мають право з’являтися з ними поза місцями її постійного утримання, виключно супроводжуючи їх. Супроводжувати собаку може лише особа, яка досягла 14-річного віку. При супроводжені собак не допускається залишати їх без нагляду.

Відповідно до статті 22 Закону №3447-IV особа, яка вигулює собаку поза місцем її постійного утримання, зобов’язана забезпечити наявність намордника, повідка та нашийника з ідентифікуючими позначками.

Відповідальність власників собак

За порушення цих правил громадяни несуть відповідальність. Зокрема, відповідно до ч.1 ст.154 КУпАП вигулювання собак без повідків і намордників чи в невідведених для цього місцях передбачає для громадян попередження або накладення штрафу від 17 грн. до 51 грн. і на посадових осіб – штраф від 51 грн. до 85 грн.

Згідно з ч.2 ст.154 КУпАП, якщо такі дії спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей, а так само повторне протягом року вчинення порушення, із зазначених вище, то передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 51 грн. до 85 грн. з конфіскацією тварин і на посадових осіб – від 78 грн. до 119 грн.

Повноваження щодо складення протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 154 КУпАП належать працівникам поліції та уповноваженим посадовим особам сільських, селищних, міських рад.

image

Якщо ж собака нанесла більше серйозну шкоду здоров’ю чи майну людини, то власника можуть притягнути до кримінальної відповідальності. У такому випадку потрібно також звернутися в поліцію, слідчий повинен винести постанову про призначення експертизи ступеня тяжкості тілесних ушкоджень.

Якщо ж собака заподіяла шкоду громадянину або його майну, то відповідно до ст.12 Закону №3447-IV така шкода підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка утримує собаку.

Висновки

Отже громадяни, які вигулюють собак без повідків чи намордників, порушують правила вигулу собак і створюють потенційну небезпеку для оточуючих людей чи тварин. Особливо створюють загрозу здоров’ю дітей, які не в змозі фізично чинити опір нападу собаки.

Тому, якщо Ви бачите на вулиці вигулювання громадянами собак без намордників чи повідків, Ви можете для початку висловити прохання до власника собаки надягнути на собаку намордник та повідок. Також можете попередити про відповідальність за порушення закону.

Якщо ж  у відповідь Ви почули незгоду або образи у свій бік, Ви маєте право зателефонувати на 102 та повідомити про цю небезпеку для оточуючих. При можливості до приїзду працівників поліції потрібно зафіксувати факт вигулу собаки її господарем з порушенням правил на мобільних телефон або залучити свідків. Такі відеозаписи та пояснення свідків стануть доказами по справі.

Такі Ваші дію спонукатимуть власників собак дотримувалися правил їх вигулу, що в свою чергу зменшить ризик загрози нападів таких собак на оточуючих та спричинення їх тілесних ушкоджень.

Читайте також:

Як одним телефонним дзвінком змусити чиновника залатати яму на дорозі!

Суд визнав незаконним штраф поліції 8500 грн. по «євроблясі» через те, що водій не порушував ПДР

Суд визнав незаконним штраф Укртрансбезпеки за «перегруз» у розмірі 17 000 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: