собака намордник повідок штраф небезпечні породи

Вступне слово

«Вона не кусається!» або «Собі намордник надягни!» – характерна відповідь власника собаки, якому перехожі звертають увагу на те, що його собака без намордника чи повідка поряд з іншими людьми. Або ж така собака поряд з маленькими дітьми. Добре розуміють цю ситуацію батьки маленьких дітей.

Особливо небезпечно, коли власники вигулюють без намордника і повідка великі чи бійцівські породи собак. Перелік порід, які вважаються потенційно небезпечними, затверджено постановою КМУ від 10.11.2021 №1164. Заборонені породи собак мають підвищену агресивність від народження. Вони можуть бути для людей особливо небезпечними та не завжди піддаються дресируванню.

Ці всі породи собак Ви можете побачити без намордників і без повідків на вулицях, в парках, прибережних зонах і навіть на дитячих майданчиках. Часто такі собаки більші за дитину, яка прогулюється поряд.

Правила вигулу собак

Закон встановлює для вигулу собак певні правила та відповідальність до осіб, які їх не дотримуються. Незалежно від думки власника собаки що «вона не кусається». Власники собак зобов’язані дотримуватися цих правил, а також забезпечити під свою відповідальність безпеку оточуючих людей і тварин.

image

А саме, відповідно до статті 9 Закону від 21.02.2006 №3447-IV громадяни, які утримують собак, мають право з’являтися з ними поза місцями її постійного утримання, виключно супроводжуючи їх. Супроводжувати собаку може лише особа, яка досягла 14-річного віку. При супроводжені собак не допускається залишати їх без нагляду.

При цьому, особа, яка вигулює собаку поза місцем її постійного утримання, зобов’язана забезпечити наявність повідка та нашийника з ідентифікуючими позначками. А при вигулі собак, що включені до Переліку небезпечних порід собак, обовязкова наявність намордника.

Відповідальність власників собак

За порушення цих правил громадяни несуть відповідальність.

Зокрема, відповідно до ч.1 ст.154 КУпАП, вигулювання собак без повідків та намордників чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці, передбачено для громадян адміністративну відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу від 170 грн. до 340 грн. і на посадових осіб – штраф від 340 грн. до 850 грн.

image

Якщо такі дії вчинено повторно протягом року, то ч.2 ст.154 КУпАП передбачає накладення штрафу на громадянина у розмірі від 340 грн до 510 грн. і на посадових осіб – від 510 грн. до 1 020 грн.

Згідно з ч.3 ст.154 КУпАП, якщо такі дії спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей, то передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 1 700 грн. до 3400 грн. з конфіскацією тварин і на посадових осіб – від 3 100 грн. до 5 100 грн.

Повноваження щодо складення протоколу про адміністративне правопорушення за статтею 154 КУпАП належать працівникам поліції та уповноваженим посадовим особам сільських, селищних, міських рад.

Якщо ж собака нанесла більше серйозну шкоду здоров’ю чи майну людини, то власника можуть притягнути до кримінальної відповідальності. У такому випадку потрібно також звернутися в поліцію, слідчий повинен винести постанову про призначення експертизи ступеня тяжкості тілесних ушкоджень.

image

Якщо ж собака заподіяла шкоду громадянину або його майну, то відповідно до ст.12 Закону №3447-IV така шкода підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка утримує собаку.

Висновки

Отже, громадяни, які вигулюють собак без повідків чи намордників (для небезпечних порід), порушують правила вигулу собак і створюють потенційну небезпеку для оточуючих людей чи тварин. Особливо створюють загрозу здоров’ю дітей, які не в змозі фізично чинити опір нападу собаки.

Тому, якщо Ви бачите на вулиці вигулювання громадянами собак без повідків чи небезпечних порід без намордників, Ви можете для початку висловити прохання до власника собаки надягнути на собаку намордник та повідок. Також можете попередити про відповідальність за порушення закону.

Якщо ж у відповідь Ви почули незгоду або образи у свій бік, Ви маєте право зателефонувати на 102 та повідомити про цю небезпеку для оточуючих. При можливості до приїзду працівників поліції потрібно зафіксувати факт вигулу собаки її господарем з порушенням правил на мобільних телефон або залучити свідків. Такі відеозаписи та пояснення свідків стануть доказами по справі.

image

Такі Ваші дію спонукатимуть власників собак дотримуватися правил їх вигулу, що своєю чергою зменшить ризик загрози нападів таких собак на оточуючих та спричинення їх тілесних ушкоджень.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: