аптечка ПДР штраф поліція ДСТУ 3961-2000

Керування автомобілем при відсутності аптечки заборонено. Автомобільна аптечка це не будь-яка коробка з довільним набором медичних препаратів. Правила упаковки та вмісту аптечки затверджено Державним стандартом ДСТУ 3961-2000.

Щодо наявності аптечки у приватних легкових авто

Якщо в автомобілі відсутня аптечка, поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог п. 31.4.7 «є» ПДР. У постанові зазначають – «керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою» та кваліфікують такі дії за ч. 1 ст. 121 КУпАП.

Ця норма встановлює відповідальність за керування автомобілем, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється, і тягне накладення штрафу 340 грн.

image

Пунктом 31.4.7 «є» ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів за відсутності на легковому автомобілі медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Однак, відсутність в легковому автомобілі аптечки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація.

А тому порушення вимог п. 31.4.7 «є» ПДР щодо відсутності аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст.121 КУпАП.

Отже, штраф за керування автомобілем без аптечки незаконний! Таке порушення необхідно кваліфікувати за ст. 125 КУпАП, яка тягне за собою лише попередження.

image

Щодо аптечки під час комерційних пасажирських перевезень

В той самий час для водіїв, які здійснюють надання послуг з перевезення пасажирів, передбачено штраф на підставі ч.2 ст. 121 КУпАП у розмірі 680 грн.

Якщо такий водій протягом року скоїть будь-яке інше порушення за ч.1-3 ст. 121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду тощо), то йому грозить вже позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Висновки

Відповідальність у вигляді штрафу за відсутність аптечки може застосовуватись виключно при наданні послуг з пасажирських перевезень. Якщо водій здійснює приватні поїздки на легковому авто, то до водія може бути застосовано лише попередження.

Однак, слід пам’ятати, що наявність аптечки в автомобілі є необхідною умовою його комплектації та найважливіше призначення автомобільної аптечки забезпечити можливість надання першої медичної допомоги в екстрених випадках.


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!