зміна кольору автомобіля перереєстрація штраф поліція
СУТЬ ПИТАННЯ

Часто в автовласників виникає бажання змінити колір автомобіля. Одразу виникає питання чи можна це зробити законним способом. Чи потрібно реєструвати ці зміни в державних органах. Як зробити це правильно, щоб не отримати якихось штрафів.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Зміна кольору автомобіля вимагає обов’язкової перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 N1388). Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування.

Під час огляду автомобіля працівники сервісного центру МВС визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля.

image

У графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який колір, якщо загальна площа не перевищує 50%. В іншому випадку буде вказано комбінований колір. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою перереєстрації не вимагає.

image
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У РАЗІ НЕ ВНЕСЕННЯ ЗМІН В ДОКУМЕНТИ 

Якщо під час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного у техпаспорті, це порушення розцінюється як не перереєстрований автомобіль.

У такому разі передбачено штраф 850 грн. (ч.6 ст.121 КУпАП). Також можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП).

Далі цікавіше. За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 1700 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

При цьому транспортний засіб може бути оплатно вилучений  (ч.7 ст.121 КУпАП). При повторному порушенні рішення приймає вже суд. Однак автомобіль може бути затриманий до вирішення справи у суді.

ВИСНОВКИ

Отже, процедура внесення змін у реєстраційний документ щодо кольору автомобіля не є складною.

Тому, якщо Ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору у сервісному центрі МВС. Це набагато дешевше, ніж можливі наслідки за невиконання цих вимог.


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!