Відповідно до п. 31.3.Б ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів, які не пройшли обов’язковий технічний контроль.

За приписами ч. 3 ст. 121 КУпАП, керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов’язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, є підставою для накладення штрафу в розмірі 340 грн. При повторному протягом року порушення водія можуть позбавити посвідчення водія від 3-х до 6-ти місяців.

Згідно зі статтею 35 Закону України «Про Дорожній рух», обов’язковому технічному контролю не підлягають, зокрема, легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, за умови. Але якщо ці транспортні засоби не використовується з метою отримання прибутку.

image

Відповідно до ДСТУ 3649-2010 транспортні засоби вагою до 3500 кг і кількістю сидячих місць, крім сидіння водія, не більше восьми відносяться лише до категорії «В», тобто до легкових автомобілів.

Згідно з законом «Про митний тариф», за кодом 8703 класифікуються автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей, включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони.

Таким чином, автомобілі типу «Вантажопасажирські-В» з кількістю місць для сидіння не більше дев’яти, які за своєю конструкцією та обладнанням призначені для перевезення пасажирів та їх багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки, є не вантажними автомобілями, а легковими.

А тому відповідно до ст. 35 Закону «Про Дорожній рух» такі автомобілі обов’язковому технічному контролю не підлягають (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку).

image

Отже, штраф за відсутність техогляду по таких автомобілях є незаконним та підлягає скасуванню!

Однак сам по собі такий штраф не скасовується. Визнання постанови поліції протиправною та її скасування здійснюється відповідно до встановленої законом процедури оскарження.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!