карантин штраф маска

Фактичні обставини справи

Громадянин зайшов до супермаркету без захисної маски. На зауваження охоронця супермаркету одягти захисну маску, громадянин не відреагував та продовжував перебувати в магазині без маски.

У відповідь, охоронець викликав працівників поліції, які склали відносно громадянина протокол за порушення правил карантину та передали матеріали до суду. В письмовому поясненні охоронець супермаркету вказав, що зазначений громадянин відвідує магазин без маски не вперше.

Суд першої інстанції визнав громадянина винним у порушенні правил карантину та наклав штраф у розмірі 17 000 грн.

Не погоджуючись із таким рішенням, громадянин оскаржив штраф у апеляційному суді.

image

Що вирішив суд

В апеляційній скарзі громадянин наголосив, що «ні Конституцією, положення якої мають найвищу юридичну силу, ні Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, відповідно до якого прийнято Постанову №211 зі змінами та доповненнями, ні в будь-якому іншому законі України не передбачена пряма заборона щодо перебування людини в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту. Конституційні права і свободи людини і громадянина можуть бути обмежені лише в умовах воєнного або надзвичайного стану. Правовий режим воєнного або надзвичайного стану на території України не запроваджено».

Також громадянин вказав, що «Постанова № 211, зі змінами та доповненнями, є підзаконним актом Кабінету Міністрів України, а тому введення прямої заборони щодо обмеження перебування людини в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту прямо суперечить імперативним нормам Конституції».

При цьому, громадянин посилався на правову позицію викладену Конституційним Судом України в рішенні 10-р/2020 від 28.08.2020 у справі № 1-14/2020(230/20).

Розглядаючи матеріали справи, апеляційний суд відхилив зазначені аргументи та дійшов висновку, що дії громадянина «складають підвищену суспільну небезпечність та несуть загрозу для здоров`я і життя людей».

image

При цьому, апеляційний суд вказав, що суд першої інстанції дійшов до правильного висновку стосовно визнання громадянина винним у скоєнні порушення правил карантину.

Апеляційний суд наголосив, що накладений штраф у розмірі 17 000 грн. є справедливим і необхідним для виправлення поведінки громадянина, а також для запобігання вчинення ним аналогічних правопорушень у майбутньому (Постанова у справі № 569/15792/20).

Рішення суду набрало законної сили та оскарженню не підлягає.

image


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: