Водій автобуса не вправі перешкодити пасажиру зайти в салон

Водій автобуса здійснював регулярні перевезення по міському маршруту. Перевозив 33 пасажири, що на 10 пасажирів перевищувало кількість місць для сидіння. Згідно з реєстраційним документом в автобусі було всього 23 місця для сидіння.

Під час руху автобус був зупинений працівниками поліції. Водія звинуватили у порушенні вимог постанови КМУ від 22.07.2020 року № 641 (в редакції діючій на дату перевезення). Склали протокол про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП. Матеріали передано на розгляд суду.

image

Статтею 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм тощо. Відповідальність від 17 000 грн до 170 000 грн.

Суд дослідив, що водій є найманим робітником, який зобов`язаний виконувати свої обов`язки водія. У випадку не здійснення перевезення за маршрутом пасажирів, які знаходяться в автобусі, в тому числі і тих, хто сидять на своїх місцях, це може бути розцінено як порушення ним трудової дисципліни. Внаслідок чого до водія можуть бути застосовані штрафні санкції, аж до звільнення.

Також суд з’ясував, що чинне законодавство не передбачає жодного ефективного правового інструменту для можливості забезпечення водієм дотримання заборони, передбаченої постановою КМУ від 22.07.2020 року № 641.

При цьому, суд зробив висновок, що водій не вправі ні силовими методами перешкодити особі зайти в салон автобуса, ні припинити виконання рейсу (Справа №953/17781/20).

За результатами розгляду справи суд звільнив водія від адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП та закрив провадження у справі.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: