водіння взимку ДТП водій поради

З першим снігом та морозами збільшується не тільки обсяг роботи для комунальних служб. Автоматично зростає і кількість звернень до юристів через різні дорожньо-транспортні пригоди. А сам рух шляхами країни значно ускладнюється, адже навіть дрібне ДТП здатне спричинити неймовірний затор. Чи можна якось зменшити ризик потрапляння до аварійних ситуацій, та яким чином це зробити?

За думкою деяких експертів, частина пригод на дорозі трапляється через елементарну необережність водіїв. А ще частина – через недбалість (наприклад, коли забувають вчасно «перевзути» своє авто).

Корисні поради

Існує ряд універсальних порад, як поводити себе за кермом взимку задля безпеки руху. Вони актуальні як для новачків, що перший рік за кермом, так і для водіїв з чималим стажем водіння. Передбачити чи попередити аварії на всі 100% неможливо. Але дотримання таких правил допоможе значно зменшити ризик потрапляння до ДТП. А також підвищить ваші шанси зберегти авто, життя та здоров’я.

Ось ці поради:

image
  • Краще повільніше, проте надійніше. Проходьте складні ділянки шляху на нижчих передачах. Тоді ви не втратите керування, та зможете швидко зреагувати. Для тих, хто їздить на коробці «автомат», передбачений так званий зимовий режим.
  • Зберігайте дистанцію. Це одна з найпоширеніших причин потрапляння до зимових ДТП. Чим поганішою є погода, тим більшою повинна бути відстань між вашим та іншими авто.
  • Гальмуйте повільно. Чим більшим є гальмівний шлях, тим більше шансів уникнути зіткнення.

Актуальні питання

Куди крутити кермо при заносі? Питання, що часто турбує новачків, складне, та залежить від марки авто та типу приводу. Проконсультуйтеся попередньо у свого інструктора чи більш досвідченого водія.

Привчайте себе заздалегідь прораховувати можливі варіанти розвитку подій. Наприклад, не слід «підпирати» новачка з механікою перед світлофором на крутому пагорбі. При старті він може посунутись назад, зім’явши вам бампера.

Якщо є можливість, відмовляйтеся від подорожі у погану погоду. Не обганяйте інші авто без нагальної потреби, та ретельно прораховуйте кожний свій маневр, перш ніж почати виконувати його. Прораховуйте гальмівний шлях, з поправкою на лід та сніг. А якщо трапилось зіткнення – телефонуйте юристу!

image

З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 23:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (16 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (10 тис учасників);

Поширити через: