Професія далекобійника та її особливості

Професіонали у всіх галузях промисловості знають, що для досягнення успіху у своїй професії необхідний певний набір навичок, щоб вдало виконувати свої завдання. Попри те, що багато чому можна навчитись, існують й інші необхідні особистісні для працівників управління ланцюгами поставок. Далекобійники повинні дотримуватись надійної та ефективної трудової етики для досягнення цілей усіх залучених сторін. Тому в цій статті ми розглянемо основні обов’язки водіїв та риси, які потрібні, щоб розвиватися у логістичній галузі.

Основні обов’язки далекобійників:

– Підготувати доставку вантажу, шляхом планування найбільш відповідного маршруту та розрахунку годин водіння та відпочинку.

– Перевірити технічний стан вантажного автомобіля.

– Виконувати дрібне обслуговування та ремонт вантажного автомобіля, наприклад, усування незначних електричних несправностей.

– При необхідності завантажувати та вивантажувати товар (наприклад, за допомогою спеціальних приладів) та закріплення для транспортування.

– Перевірка навантаження (наприклад, стан, кількість).

– Перевірка національної та міжнародної документації, що стосується навантаження.

– Обережне керування вантажівки та її доставка до місця призначення.

Насправді навіть для такої технічної спеціалізації як водій, необхідний талант, адже він сприятиме вашим успіхам протягом усієї кар’єри, а також спиратиметься на наявні навички.

Наступні характеристики – це риси того, що можуть зробити роботу більш продуктивною.

  1. Надійність. Ця характеристика легко розбирається завдяки своїй простоті. Одним словом, якщо водій своєчасно виконує свою роботу якісно і робить те, що від нього вимагається, керівники будуть задоволені від забезпечення бездоганного розв’язання транспортних проблем.
  2. Ідеальна репутація водія. Це дасть роботодавцям та потенційним клієнтам впевненість у тому, що вантаж буде успішно доставлений без перешкод. Компанії хочуть надати максимальну довіру своїм водіям, та й далекобійники з репутацією показують роботодавцям, що особистість підтримує професіоналізм, врівноваженість та надійність.
  3. Відповідальність. Оскільки ця робота передбачає перебування на відкритій дорозі, тому постійно потрібна пильність. Звісно, що очі повинні бути сконцентровані на дорозі, і слід вжити заходів, щоб уникнути раптового сну. Туди відноситься і розуміння дорожнього руху, що передбачає повагу до інших водіїв, використання покажчиків поворотів, уникнення дорожніх «скандалів», дотримання обмеження швидкості та інших правил безпеки.
  4. Здорові звички. Підтримка здорового способу життя – ще одна позивна риса для водія вантажівки. Здорове харчування і відмова від шкідливих звичок, які можуть викликати негативні побічні ефекти або навіть сонливість, мають велике значення. Ці звички безпосередньо вплинуть на надійність та працездатність водія.
  5. Комунікативні навички. Цей набір навичок охоплює навички людей і те, як добре водій може спілкуватися з іншими. Ці риси необхідні для підтримки позитивних відносин з клієнтами, особиста взаємодія є продовженням репутації компанії і її спеціалістів. Ведення хорошої розмови, прояв чесності та ввічливості підвищить задоволеність клієнтів та налагодить міцні стосунки.

Актуальні вакансії водіїв далекобійників ви можете переглянути на всеукраїнському сайті пошуку вакансій Jooble.

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!