вимоги до пунктів габаритно-вагового контролю

Габаритно-вагове обладнання може використовуватись працівниками Укртрансбезпеки лише за наявності відповідних дозвільних документів та при виконанні певних умов.

А саме, відповідно до п.12 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 №879, від вимірювальне і зважувальне обладнання перед здійсненням габаритно-вагового контролю повинно пройти періодично проходити повірку (метрологічну атестацію) з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва.

Таким чином, стаціонарні та пересувні пункти вагового контролю обов’язково повинні мати:

  1. свідоцтво про повірку ваг;
  2. свідоцтво про державну метрологічну атестацію ваг.

Згідно з пунктом 13 Порядку №879 використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, не допускається.

Hotline.Finance [CPS] UA

У разі якщо відбиток повірочного тавра або пломбу пошкоджено, чи свідоцтво про повірку втрачено, засіб вимірювальної техніки вважається не повіреним і відповідно не може використовуватись.

На місці зупинки перед проходженням габаритно-вагового контролю має водій право вимагати у працівників Укртрансбезпеки пред’явити йому документи стосовно правомірності використання габаритно-вагового обладнання.

Також водій має право пересвідчитись у наявності непошкодженої пломби (клейма), яка підтверджує відсутність втручання в механізми обладнання.

У разі відсутності зазначених документів чи використання неопломбованого обладнання, дії працівників Укртрансбезпеки щодо зважування транспортних засобів є неправомірними. У такому випадку водій може відмовитись від проходження габаритно-вагового контролю.

image

Якщо за наслідками зважування без наявності зазначених дозвільних документів Укртрансбезпека винесе постанову про застосування штрафу, такий штраф є незаконним та підлягає скасуванню у встановленому законом порядку.

Щоб отримувати корисні юридичні консультації безпосередньо на свій мобільний телефон, приєднуйтесь до нас на каналі Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image
image

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: