Укртрансбезпека габаритно-ваговий контроль штраф сипучі рідкі вантажі

Шостий апеляційний адміністративний суд розглянув за позовом перевізника правомірність зважування Укртрансбезпекою транспортних засобів із сипучими вантажами.

У позові перевізник зазначив, що перевозив сипучий вантаж, який під час руху може переміщуватися. А тому зважування в русі не може дати достовірних результатів.

У зв’язку з цим, наголошував, що, на його думку, постанова Укртрансбезпеки про накладення адміністративно-господарського штрафу за перевищення вагових норм по сипучому вантажу є протиправною.

Судом зроблено висновок, що Єдиною методикою виконання вимірювань поосьових навантажень маси вантажних транспортних засобів у русі в Україні є лише Методика, розроблена Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом Державної служби автомобільних доріг України. Дана Методика атестована відповідно до ГОСТ 8.010-99 Національним науковим центром «Інститут Метрології». Свідоцтво про атестацію № 02-84-08.

image

Разом із тим, суд наголосив, що вказана Методика не розповсюджується на транспортні засоби з рідким та сипучим вантажем.

За наслідками розгляду справи суд визнав протиправною постанову Укртрансбезпеки про накладення адміністративно-господарського штрафу та скасував її (Постанова у справі №620/542/20).

Таким чином, суд підтвердив, що в Україні відсутня офіційно затверджена методика зважування сипучих вантажів. Відповідно у підрозділів Укртрансбезпеки відсутні правові підстави для зважування таких вантажів у пунктах габаритно-вагового контролю.

image

З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: