Чернігівський адміністративний суд рішенням від 01.06.2020 визнав незаконними дії Укртрансбезпеки при зважуванні транспортного засобу, який перевозив сипучий вантаж (зерно кукурудзи).

Суд наголосив, що відповідно до п.п. 2 п. 2 Порядку №879 здійснення габаритно-вагового контролю проводяться лише згідно з спеціальною Методикою, затвердженою Мінекономрозвитку.

Hotline.Finance [CPS] UA

На сьогодні в Україні єдиною методикою зважування є лише Методика, яка атестована у відповідності з ГОСТ 8.010-99 Національним науковим центром «Інститут Метрології» (свідоцтво про атестацію № 02-84-08). Однак, вказана методика не розповсюджується на транспорті засоби з рідким та сипучим вантажем.

Суд звернув увагу, що зерно кукурудзи насипом є подільним (сипучим, рухомим) вантажем, що може переміщуватися по всім осям транспортного засобу під час руху.

При перевезенні сипучих вантажів, кожне чергове зважування буде відрізнятись від попереднього, оскільки під час руху на кожній ямі, при кожному гальмуванні сипучий вантаж має здатність зміщуватися.

image

Тому на сьогодні у підрозділів Укртрансбезпеки відсутні правові підстави для зважування сипучих та рідких вантажів допоки Мінекономрозвитку не розробить Методику зважування таких вантажів.

Читайте також:
Штраф за тріщину на вітровому склі незаконний!
Процедура огляду на «алкоголь»? Ви повинні знати свої права!

Юридична компанія «Дорожній Адвокат»:
Сайт: Дорожній Адвокат
Сторінка Фейсбук: Дорожній Адвокат

image

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: