Укртрансбезпека забаритно-ваговий контроль методика сипучі рідкі вантажі

Шостий апеляційний адміністративний суд рішенням у справі 620/4434/20 визнав незаконними дії Укртрансбезпеки при зважуванні транспортного засобу, який перевозив сипучий вантаж (насіння ріпаку).

Суд наголосив, що відповідно до п.п. 2 п. 2 Порядку №879 здійснення габаритно-вагового контролю проводяться лише згідно зі спеціальною Методикою, затвердженою Мінекономрозвитку.

На сьогодні в Україні єдиною методикою зважування є лише Методика, яка атестована відповідно до ГОСТ 8.010-99 Національним науковим центром «Інститут Метрології» (свідоцтво про атестацію № 02-84-08). Однак, вказана методика не розповсюджується на транспорті засоби з рідким та сипучим вантажем.

image

Суд звернув увагу, що насіння ріпаку насипом є подільним (сипучим, рухомим) вантажем, що може переміщуватися по всім осям транспортного засобу під час руху.

При перевезенні сипучих вантажів, кожне чергове зважування буде відрізнятись від попереднього, оскільки під час руху на кожній ямі, при кожному гальмуванні сипучий вантаж має здатність зміщуватися.

Тому на сьогодні у підрозділів Укртрансбезпеки відсутні правові підстави для зважування сипучих та рідких вантажів допоки Мінекономрозвитку не розробить Методику зважування таких вантажів.

Пропозиції та замовлення вантажних перевезень без комісій і посередників у групі “Перевізники України”.

image

Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!