укртрансбезпека не повідомили про розгляд справи суд скасував штраф

За перевищення вагових норм до перевізників застосовують штрафи до 34 000 грн. При цьому, штрафи накладаються не на місці габаритно-вагового контролю, а за місцем знаходження територіальних підрозділів Укртрансбезпеки.

Для цього встановлена відповідна процедура розгляду справи і передбачено чіткий механізм повідомлення Укртрансбезпекою перевізника про такий розгляд справи.

Hotline.Finance [CPS] UA

А саме, пунктом 26 Порядку №1567 визначено, що справа розглядається у присутності перевізника. Про час і місце розгляду справи перевізник повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

Тобто, розгляд справи можливий у відсутність перевізника лише у разі належного його сповіщення про розгляд справи. При цьому засобами сповіщення визначено розписку чи рекомендований лист із повідомленням. Інших способів (простою кореспонденцією, телефоном, електронною поштою, усно) законом не передбачено.

Водночас Укртрансбезпека ігнорує зазначені вимоги закону щодо належного повідомлення перевізників про розгляд справи. А саме, запрошення на розгляд справи відправляють або простою кореспонденцією або рекомендованими листами без повідомлення про вручення. Або і взагалі не надсилаються. Однак, це є грубим порушенням процедури розгляду справи, оскільки ставиться під сумнів факт отримання перевізником таких повідомлень.

Такими діями Укртрансбезпека порушує імперативні приписи пункту 26 Порядку №1567 щодо повідомлення перевізників про дуту і час розгляду справи під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. Це позбавляє перевізників законного права бути присутніми під час розгляду справи, подавати відповідні докази, пояснення, заперечення тощо.

Зокрема у справі №420/6920/20 Укртрансбезпека оштрафувала перевізника на 34 000 грн. за перевищення вагових норм.

Суд встановив, що перевізником дійсно перевозився вантаж із перевищенням вагових норм. Однак суд встановив, що про розгляд справи перевізника у передбачений законом спосіб не повідомили.

image

При цьому, суд наголосив, що без належного повідомлення про розгляд справи перевізник був позбавлений права надати пояснення та докази щодо встановлених порушень.

За наслідками розгляду справи суд скасував штраф Укртрансбезпеки в розмірі 34 000 грн, оскільки такий був винесений без належного повідомлення перевізника про розгляд справи.

Таким чином, якщо Укртрансбезпека застосувала штраф та у передбачений законом спосіб не повідомила перевізника про розгляд справи, це може бути окремою самостійною підставою для скасування штрафу. За таких обставин штраф може бути скасований незалежно від того чи порушив перевізник вагові норми при вантажних перевезеннях чи ні.

Приєднуйтесь до групи «Перевізники України» у Viber. В групі можна отримати безкоштовні юридичні консультації щодо вантажних перевезень, штрафів Укртрансбезпеки та процедури проходження ГВК. Також можна пропонувати чи замовляти вантажні перевезення, спілкуватись з іншими перевізниками. Щоб приєднатись до спільноти потрібно перейти за цим посиланням і натиснути «Приєднатися».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: