Які безкоштовні послуги зобов'язані надати пасажиру в поїзді

Звикли подорожувати на середні чи далекі відстані поїздом, а не на власному авто чи автобусі? Довіряєте в холодну пору року тільки залізничному сполученню між великими та малими містами країни? Тоді ця публікація для Вас.

Згідно з Наказом №1196 від 27.12.2006 року «Про затвердження Правил перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України», постанови Кабміну №252 від 19.03.1997 та Закону України «Про залізничний транспорт», кожний пасажир має право на отримання певних послуг на безоплатній основі.

За що саме не потрібно платити, маючи залізничний квиток?

Які привілеї надає вам володіння квитком, придбаним у касі чи роздрукованим з електронного носія. Маючи його при собі, ви маєте право без додаткової плати користуватися туалетними кімнатами у будівлі вокзалу, в точці відправлення та кінцевому пункті маршруту, вказаного у квитку. А також відвідувати безкоштовно туалети на всіх станціях, де передбачені зупинки вашого поїзда.

Що робити, якщо на невеличкій станції є тільки платний туалет? Продемонструйте свого квитка, не сплачуючи за його користування. А якщо ваші законні права спробують порушувати, відмовляючи вам, складайте скаргу.

image

Також ви маєте право без будь-якої плати:

  • Переривати поїздку терміном до 10 днів, поставивши спеціальну позначку: «зупинка з продовженням терміну дії квитка».
  • Переоформити квиток, змінивши дату, але за умови зміни категорії міста доведеться платити.
  • Повернутися в разі раптового проїзду своєї станції.
  • Отримати компенсацію за отримані під час подорожі травми (завдяки страховці, закладеній у вартість квитка).

Для комфортної подорожі

Під час перебування в дорозі пасажир має право на безкоштовне отримання:

  • Окропу в необмеженій кількості (зауважте, що це просто підігріта вода, а не готовий чай з цукром).
  • Необхідного посуду: склянки та чайної ложки.
  • Найпростіших медикаментів з аптечки провідника.
  • Гігієнічних засобів (мила для рук, туалетного паперу).
  • Спеціальних ременів безпеки, якщо у вас верхня полиця.
  • Місця у холодильнику.

Також провідник повинен допомогти вам опустити чи прибрати верхню полицю, та скласти за вас постіль. Але звертайте увагу, що за користування постільною білизною стягується певна плата.

До вашої уваги: багато людей бронюють електронні квитки, а потім у касі отримують їх роздруківку. Раніше це було безкоштовним, але з середини грудня 2021 р. за послугу стягується 12 гривень за кожен зразок. Тож будьте уважні, та краще роздрукуйте свого квитка заздалегідь, вдома чи в офісі, аби потім не бути неприємно здивованим.

image

З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: