Які документи повинні мати працівники Укртрансбезпеки на пунктах габаритно-вагового контролю

Габаритно-вагове обладнання може використовуватись лише за наявності відповідних дозвільних документів та при виконанні певних умов.

А саме, відповідно до п.12 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю, затвердженого постановою КМУ від 27.06.2007 №879, від вимірювальне і зважувальне обладнання перед здійсненням габаритно-вагового контролю повинно пройти періодично проходити повірку (метрологічну атестацію) з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва.

Таким чином, стаціонарні та пересувні пункти вагового контролю обов’язково повинні мати:

Hotline.Finance [CPS] UA
  • свідоцтво про повірку ваг;
  • свідоцтво про державну метрологічну атестацію ваг.

Згідно з пунктом 13 Порядку №879 використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, не допускається.

У разі якщо відбиток повірочного тавра або пломбу пошкоджено, чи свідоцтво про повірку втрачено, засіб вимірювальної техніки вважається не повіреним і відповідне не може використовуватись.

На місці зупинки перед проходженням габаритно-вагового контролю має водій право вимагати у працівників Укртрансбезпеки пред’явити йому документи стосовно правомірності використання габаритно-вагового обладнання.

image

Також водій має право пересвідчитись у наявності непошкодженої пломби (клейма), яка підтверджує відсутність втручання в механізми обладнання.

У разі відсутності зазначених документів чи використання неопломбованого обладнання, дії працівників Укртрансбезпеки щодо зважування транспортних засобів є неправомірними.

Якщо за наслідками зважування без наявності зазначених дозвільних документів Укртрансбезпека винесе постанову про застосування штрафу, такий штраф є незаконним та підлягає скасуванню у встановленому законом порядку.

image

Читайте також:

Водій не зобов’язаний передавати документи інспектору в руки!

Несправність габаритних вогнів не є підставою для штрафу

Суди масово звільняють від штрафів водіїв, які керували в «п’яному» стані!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: