error: Увага: Content is protected !!
З 1 жовтня вантажовідправники отримуватимуть по 51 000 грн штрафу по кожній накладній з «перегрузом»!

Найчастішим питанням, яке задавали перевізники, було: «Чому штрафують нас, а не вантажовідправника!».

Відтак держава «добралась» і до вантажовідправника. Законом 1582-IX доповнено Кодекс про адміністративні правопорушення статтею 132-2. Дана стаття передбачає відповідальність саме до вантажовідправника. Закон набрав чинності з 01.10.2021.

А саме, з 1 жовтня вантажовідправник несе відповідальність у двох випадках:

  1. У разі внесення ним в ТТН відомостей про масу вантажу, які будуть різнитися з результатами зважування на пункті ГВК (якщо вага при зважуванні буде більшою, ніж в ТТН).
  2. У разі внесення в ТТН показників маси вантажу із перевищенням вагових норм понад 2% нормативного параметра при відсутності дозволу на проїзд.

При цьому слід зазначити, що дані штрафи не будуть застосовуватись при зважуванні по осях, а лише по загальній вазі. Це пояснюється відсутністю в ТТН інформації про вагу по осях.

За кожну ТТН для вантажовідправника передбачено штраф в розмірі 51 000 грн. При цьому, винесені відносно вантажовідправника штрафи не звільняють від відповідальності перевізника.

Приєднуйтесь до Спільноти «Перевізники України» у Viber. В групі можна отримати безкоштовні юридичні консультації щодо вантажних перевезень, штрафів Укртрансбезпеки та процедури проходження ГВК. Щоб приєднатись до спільноти потрібно перейти за цим посиланням і натиснути «Приєднатися».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поширити через:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: