зміна кольору автомобіля перереєстрація штраф поліція дорожній адвокат авто юрист

Суть питання

Часто в автовласників виникає бажання змінити колір автомобіля. Одразу виникає питання чи можна це зробити законним способом. Чи потрібно реєструвати ці зміни в державних органах. Як зробити це правильно, щоб не отримати якихось штрафів.

Що потрібно знати

Зміна кольору автомобіля вимагає обов’язкової перереєстрації автомобіля в сервісному центрі МВС (п.33 постанови КМУ від 07.09.1998 N1388). Перереєстрацію необхідно здійснити протягом 10 діб після перефарбування.

Під час огляду автомобіля працівники сервісного центру МВС визначають колір візуально та надають висновок, у якому вказується фактичний колір автомобіля.

У графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без зазначення відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

image

Якщо змінено відтінок без зміни основного кольору, то перереєстровувати автомобіль не потрібно. Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором вказується колір його нижньої частини.

Тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який колір, якщо загальна площа не перевищує 50%. В іншому випадку буде вказано комбінований колір. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою перереєстрації не вимагає.

Яка відповідальність у разі не внесення змін в документи 

Якщо під час зупинки інспектор виявить відмінність фактичного кольору від вказаного у техпаспорті, це порушення розцінюється як не перереєстрований автомобіль.

image

У такому разі передбачено штраф 850 грн (ч.6 ст.121 КУпАП). Також можливе затримання автомобіля, тобто штрафмайданчик (ст.265-2 КУпАП).

Далі цікавіше. За повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 1700 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

При цьому транспортний засіб може бути оплатно вилучений  (ч.7 ст.121 КУпАП). При повторному порушенні рішення приймає вже суд. Однак автомобіль може бути затриманий до вирішення справи у суді.

Висновки

Отже, процедура внесення змін у реєстраційний документ щодо кольору автомобіля не є складною.

image

Тому, якщо Ви перефарбували автомобіль, то обов’язково зареєструйте ці зміни кольору у сервісному центрі МВС. Це набагато дешевше, ніж можливі наслідки за невиконання цих вимог.

Примітка: Постановою КМУ від 04.03.2022 №190 передбачено продовження строку перереєстрації транспортних засобів на час воєнного стану в Україні. Тобто таку реєстрацію можна буде здійснити після припинення воєнного стану протягом 90 днів. Отже, до водія не можуть бути застосовані штрафи на порушення встановленого законом 10 денного строку перереєстрації транспортного засобу.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: