Укртрансбезпека автоматичне зважування ВІМ рамки штраф перегруз габаритно-ваговий контроль оскаржити штраф постанову дорожній адвокат авто юрист

В одному судовому засіданні одним судовим рішенням суд визнав незаконними та скасував 20 постанов Укртрансбезпеки по автоматичному зважуванню на загальну суму 212 500 грн.

Що відбувається

На сьогодні в Україні впроваджено автоматичну фіксацію перевищення вагових норм. Штрафи від 8 500 грн до 51 000 грн. Проте багато власників сплачують штрафи, не здогадуючись що постанови незаконні у зв’язку зі складенням їх з недотриманням вимог закону.

Історія однієї справи

Власник вантажівок отримав 20 постанов Укртрансбезпеки. У цих постановах було вказано про перевищення вагових норм при вантажних перевезеннях і накладено штрафи на загальну суму 212 500 грн.

Не погоджуючись з даним штрафом громадянин оскаржив ці постанови в суді. У позові власник вантажівок зазначив, що постанови Укртрансбезпеки сформовані з порушенням закону, оскільки не відображають всіх елементарних числових показників, необхідних для розрахунку відсотка перевищення вагових норм.

image

Чим перевізник аргументував незаконність штрафів

Перевізник вказав, що вимоги до постанови затверджені в додатку №1 до Інструкції з оформлення уповноваженими посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, затвердженої Наказом Мініфраструктури №512 від 27.09.2021 року. Однак вони Укртрансбезпекою не дотримані.

Що зʼясував суд

Дослідивши спірні постанови, суд зробив висновок про неналежне оформлення постанов про застосування штрафів, яке полягає у відсутності необхідних числових показників таких як фактична вага транспортного засобу та нормативний параметр, який враховувався при розрахунку (Рішення у справі №753/2617/22).

При цьому слід зазначити, що Укртрансбезпека у сформованих постановах про накладення адміністративних стягнень в порушення вимог закону дійсно не вказує інформацію про зафіксовану фактичну вагу транспортного засобу та нормативний параметр для даної ділянки дороги.

Вказує лише різницю перевищення та відсоток перевищення. Це позбавляє власника транспортного засобу провести власне обчислення та перевірити правомірність обчислення Укртрансбезпеки.

image

Висновки

Суд підтвердив, що Укртрансбезпека нехтує вимогами закону щодо оформлення постанов за встановленою формою та з передбаченими законом відомостями.

За результатами розгляду справи суд визнав 20 постанов Укртрансбезпеки про накладення штрафів по автоматичному зважуванню на загальну суму більш як 200 тис. грн незаконними та скасував їх. Юристи Укртрансбезпеки не змогли довести свою правоту в суді.


З приводу оскарження штрафів, ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Дорожній Адвокат». Працюємо по всій Україні. Дзвоніть за номерами телефонів: 050-758-11-74 (viber, telegram), 067-171-16-11. (Дзвінки приймаються щоденно без вихідних до 24:00 год).


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат». При републікації матеріалів сторінки обов’язкове гіперактивне посилання на сайт https://doradvokat.com.ua.
Наш Сайт (5 млн відвідувачів щорічно);
Наш Фейсбук (6 млн відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (18 тис підписників);
Наш Інстаграм (10 тис підписників);
Група «Перевізники України» (12 тис учасників);

Поширити через: