Укртрансбезпека штрафи перевищення вагових норм подільні вантажі

Відповідно до ст.60 Закону №2344-III за перевищення вагових норм при перевезенні вантажу без відповідного дозволу до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи в розмірі до 51000 грн (В редакції, яка діяла на дату спірного перевезення).

Отже, ключовим моментом для застосування штрафу є перевезення вантажу без відповідного дозволу.

Водночас відповідно до п.22.5 ПДР рух транспортних засобів у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється взагалі.

image

Водій перевозив сипучий подільний вантаж (щебінь). Під час руху його зупинили працівники Укртрансбезпеки та попросили пройти ваговий контроль.

За результатами зважування водій отримав адміністративно-господарський штраф в розмірі 17 тис. грн. Однак він не згодився та оскаржив постанову Укртрансбезпеки в суді.

Під час розгляду справи суд звернув увагу, що здійснювалось перевезення щебеню, який є подільним сипучим вантажем.

Тому, на думку суду, перевізник не мав можливості отримати дозвіл на рух із перевищенням вагових норм. Це пояснюється тим, що відповідно до чинного законодавства на перевезення подільних вантажів дозвіл не видається.

image

Суд також послався на позицію Верховного Суду у постанові від 29.01.2020 №814/1460/16, який дійшов аналогічного висновку.

У цій постанові Верховний суд вказав, що чинним законодавством взагалі забороняється перевезення подільних вантажів з перевищенням вагових параметрів (пункт 22.5 ПДР). Тому дозвіл на рух такого вантажу не видається. А може бути застосована лише відповідальність у виді плати за проїзд.

За результатами розгляду справи суд визнав постанову Укртрансбезпеки про застосування господарсько-адміністративного штрафу незаконною та скасував її (Постанова суду від 07.07.2022 у справі № 420/18461/21).

Таким чином, перевезення подільних вантажів із перевищенням вагових параметрів на шляхах України заборонено і відповідно отримання дозволу на такі перевезення законодавством не передбачено.

Тому, відповідно до законодавства, яке діяло на момент перевезення, при перевищенні вагових параметрів автомобілів із подільними вантажами, застосування адміністративно-господарських штрафів законодавством не передбачено.

Пропозиції та замовлення вантажних перевезень без комісій і посередників у групі “Перевізники України”.


Всі наші публікації є авторськими, підготовані фахівцями юридичної компанії «Дорожній Адвокат»:
Наш Сайт (5 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наша сторінка у Фейсбук (250 тисяч постійних підписників, 6 мільйонів відвідувачів щорічно);
Наш Телеграм канал (20 тисяч постійних підписників);
Спільнота для вантажних перевізників «Перевізники України» (10 тисяч учасників);
Контактні номери телефонів: 050-758-11-74 (viber), 067-171-16-11.

image

Поширити через:

error: Увага: Content is protected !!